FETÖ’ye aman yok

Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı KOM ekipleri FETÖ’ye yönelik gerçekleştirdiği operasyonda 5’i komiser yardımcısı 1’i öğretmen toplam 6 kişiyi gözaltına aldı

FETÖ’ye aman yok
Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri Ankara, Adana, Konya ve Antalya illerinde Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik (FETÖ / PDY) gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonda 5 komiser yardımcısı ve bir emniyet imamını gözaltına aldı. KOM ekipleri terör örgütüne yönelik yaptığı istihbari çalışmalar kapsamında FETÖ'nün özel olarak yetiştirip önce Akademi'ye ardından komiser yardımcısı olarak Emniyet'e yerleştirdiği 5 komiserin isimlerini tek tek belirledi.

ABİLERİ DE BELİRLENDİ
KOM ekipleri ayrıca bu 5 komiserden sorumlu ağabeylerin abisi olarak bilinen FETÖ'nün okullarında öğretmenlik yapan emniyet abisini belirledi. Ardından operasyon kararı aldı. Ankara, Adana, Konya ve Antalya'da düzenledikleri eş zamanlı operasyonda Antalya Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapan 5 komiser yardımcısı gözaltına alındı. Emniyet güçleri ayrıca daha önce Antalya'da Toros Koleji'nde öğretmenlik yaparken başka bir ilde FETÖ'nün okuluna gönderilen emniyet abisini de gözaltına alarak Antalya'ya getirdi.

DÜZENLİ TOPLANTI VE HİMMET
KOM ekipleri gözaltına alınan 5 komiser yardımcısı ve bir emniyet abisi öğretmenin düzenli toplantı yaptıkları ve terör örgütüne himmet adı altında düzenli olarak para topladıklarını tespit etti. Polis, 5 komiser yardımcısının öğrencilik yıllarından itibaren FETÖ tarafından alınarak özel olarak okutulup emniyete yerleştirildiğini, gözaltına alınan emniyet abisi ile düzenli olarak görüştüğünü belirledi. Gözaltında bulunan zanlıların sorgusu devam ediyor.
BİZE ULAŞIN