Kontratak

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer’in önceki gün yaptığı açıklamalara bir önceki Başkan Hasan Akıncıoğlu’dan yanıt geldi: Esefle kınıyorum

Kontratak
Antalyaspor Eski Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer'in kendisine yönelttiği iddiaların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. 2008 senesinde Antalyaspor başkanlığına Menderes Türel'in 6 milyon 500 bin TL kaynak vermesi sonucu gelmesinin doğru olmadığını dile getiren Akıncıoğlu, "2008-2009 sezonunda kulüp tarihinde ilk defa Atatürk Stadı'nda yaratılan reklam alanları ile 6 milyon 824 bin 502 TL bedelli girdi sağlandı. Tüm bu reklam satış faturaları kulüp arşivinde mevcuttur" dedi.

TARİHİ SPONSORLUK
Görevde oldukları sürede Antalyaspor'un önemli gelirler elde ettiğini, tarihinin en büyük boyutlu isim sponsorluğu anlaşmasının 10 milyon dolar tutarıyla Medical Park ile yapıldığını hatırlatan Akıncıoğlu, "Başkanlığım esnasında belediyelerden hiç önemsenmeyecek miktarda ve sadece birkaç küçük reklam ve sponsorluk satışlarımızla sınırlı destek aldım" ifadelerine yer verdi.

PİYASA BORCU YOKTU
Başkanlığı bıraktığı esnada kulübün piyasaya hiç bir borcu olmadığının altını çizen Akıncıoğlu, "TFF'den 2013-14 sezonu avans ödemesi olan 11 milyon TL temlik edilerek tahsil edilmişti. Yabancı futbolculara, teknik kadroya, personele ve SGK'ya hiç borç mevcut değildi. TFF ve UEFA'da nezdinde hiçbir ihtilaflı dosyamız mevcut değildi. 2 adet yapılandırma sözleşmeli toplam 19 milyon 622 bin 718 TL vergi borcu, toplam 17 Türk futbolcuya 5 milyon 512 bin 495 TL borcumuz bulunmaktaydı. 2 futbolumuzun toplam 4 milyon 400 bin euro (Ömer Şişmanoğlu 1 milyon 250 bin euro + Aissati 3 milyon 150 bin euro olmak üzere) satışı için menajerleri aracılığı ile ön protokol yapılmış fakat etik açıdan bu satışların tamamlanması yeni yönetime bırakılmıştı" açıklamasını yaptı.

HAZİNE BULMUŞLARDI
Başkanlığı bıraktığı esnada kulübün, 19 milyon 622 bin 718 TL yapılandırılmış vergi borcu olduğunu kaydeden Akıncıoğlu, "Ayrıca futbolcu satışlarından elde edilen 11 milyon TL Türk futbolcu alacakları olan 5 milyon 512 bin 495 TL verildiği zaman kulüp kasasında 5 milyon 487 bin 505 TL varlık bırakılmıştı. Sonuç itibarı ile bakiye borç miktarı 14 milyon 110 bin 223 TL'dir. Bu parlak tablo karşısında 'Hazine Bulduğunu' beyan edenler, bu safhada maalesef kendileri ile çelişkiye düşmektedirler" dedi.

ŞAHSİ İRADEMLE BIRAKTIM
Kendi döneminde yönetimde bulunan Ali Şafak Öztürk'ün, başkanlığa talip olması ile ilgili memnuniyetimi ifade ettiğini kaydeden Akıncıoğlu, "Ancak, duyumlar ve varsayımlarla şahsımın ve bu saygın kişiye hakaret telakki edilecek gerçek dışı söylemleri esefle kınıyorum ve Antalyaspor menfaatleriyle bağdaştıramıyorum. Onurla 5 sezon sürdürdüğüm başkanlık görevini, hiçbir dış etken olmaksızın şahsi irademle bırakma kararı alarak, bıraktım" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN