İtalya’nın ‘özel’ konukları

EXPO İtalyan Bahçesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocukları ve ailelerini ağırladı

İtalya’nın ‘özel’ konukları
EXPO 2016 Antalya'da, özellikle çocuklara yönelik yaptığı etkinlikler ile dikkat çeken İtalyan Bahçesi bu kez de Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nden çocukları ve ailelerini ağırladı. Bahçeyi ziyaret eden özel öğrenciler, İtalyan peyzajı ve bitkileri hakkında bilgi alırken aynı zamanda İtalya'nın geleneksel tiyatro karakterleri Arlecchinove Pulcinella'yı canlandıran bir gösteri ekibiyle gönüllerince eğlendiler. Yüz boyama, resim yapma ve sihirbaz gösterisine katılan çocuklar keyifli anlar yaşadı.

UMUTLARIMIZ
İtalyan Bahçesi İletişim Danışmanı Zuhal Gürdamar, "Geleceğimizin umutları çocuklarımız. Dolayısıyla onlara çevre bilinci ve yeşili sevdirmek adına da bir takım etkinlikler yapmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. Geziye katılan öğrenciler, resim öğretmenleri eşliğinde 'İtalyan Bahçesinde En Beğendiğin Çiçeği Resmet' konulu resim yarışması kapsamında, resim yaparak yarışmaya katılma imkânı da buldu. İtalyan Bahçesi'ndeki program bahçe gezisi ve öğle yemeğiyle son buldu.
BİZE ULAŞIN