Murat ÖZGEN: Giriş aidatı 30 bin olsun

Antalyaspor Kulübü Derneği, Antalyaspor'un çimentosudur.
Ancak; Antalyaspor A.Ş'nin yüzde 56 hissesine sahip olmasını doğru bulmadığımı, Antalyaspor Vakfı ile birlikte yüzde 50'yi geçmesi gerektiğine inananlardanım.
Kararlar 11 kişilik yönetim kurulundan çıksa da A.Ş. genel kurullarında 1 kişinin elini kaldırarak kulübün kaderini çizmesi sağlıklı bir sistem değil.
Seçimde uzun süre Nafiz Tanır'a rakip çıkarılabileceği söylendi, hatta son güne kadar toplantılar yapıldı. Görevi bırakmaya hazırlanan Gültekin Gencer'in de destek verdiği Tanır tek liste ile girdi, yeniden seçildi. Tanır'ın ne kadar Antalyasporlu olduğunu iyi bilenlerdenim.
Artık görevini layıkıyla yerine getireceğine eminim. Ancak genel kurulda kafamı kurcalayan konu aidatlar. Kulübe yeni üye olacakların ödemesi gereken giriş aidatı 250 TL'den 1500 TL'ye çıkarıldı.
Yıllık aidat ise 125'ten 250'ye. Neden?
Bu karar maddi gelir sağlansın diye mi alındı, sanmıyorum, inanmıyorum. Nafiz Tanır yönetiminin her yıl yüzde 20 üye kotasını kongre öncesinde tamamlamış olması da soru işareti. Antalyaspor'un 495 üyesi var. Bunun yaklaşık 250'si Nafiz Tanır döneminde kısa sürede üye yapıldı. O halde yanıtlanması gereken sorular şunlar; Önergeyi verenler kısa süre önce kulübe üye olan kişiler. Bu arkadaşlar 'Biz girdik, bizden sonra giriş zorlaşsın, hatta mümkünse kimse girmesin' düşüncesinde midir? Değillerse bu önergeyi veren ve kısa süre önce üye olan arkadaşlar önce kendileri ödeyecek 1500'er lirayı. Antalyaspor'da asil ve yedek yönetim kurulu, haysiyet ve denetim kurulu üyeleri toplam 34 kişi. Madem bu önergeyi kabul ettiniz, destek verdiniz.
Sizler de 1500'er lira giriş parasını kulübe ödeyin. Siz de mi 'Bizden sonrası tufan' diyenlerdensiniz?
Köprüyü bedava geçtikten sonra giriş çıkışa gişe koymak 'Deli Dumrul'un hikayesinde olur. Gücü eline geçireceksin, 'Bizden sonra kimse gelmesin, küçük olsun benim olsun' diyeceksin. Bu kulübü boynundaki kravatlılar kadar boynundaki atkılılar da seviyor. 50 yıllık kulübün 500 üyesi bile olmaması ayıbını üyeliği kolaylaştırarak kapatacakken kapıları kapatmak hiç yakışmadı. Nafiz Tanır 'Herkesin cebinde 3 bin liralık cep telefonu var' diyerek kararı savundu. Oysa mesela benim telefonum 1000 lira. Üye olamıyor muyum şimdi?
Hesabı 'Herkesin altında 60 bin liralık araba var' diye yaparsak giriş aidatını 30 bin yapalım o zaman. Gelsin paralar.
Zekice kurgulanmış ve uygulanmış bir oyunun parçası oldunuz, haberiniz olsun.
Bir gün bu karar sizin de canınızı yakarsa hiç şaşırmayın.
BİZE ULAŞIN