Evi yanan ailelere konteyner ev

Kumluca yangınında evi kül olan vatandaşlar konteyner evlerle sevindi. Zarar görenlere yardım yağıyor

Evi yanan ailelere konteyner ev
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca'da yaşanan yangında evleri hasar gören 10 aileye konteyner ev gönderdi. Yangının başladığı andan itibaren tüm birimleri ile teyakkuza geçen Büyükşehir Belediyesi yangında mağdur olan ailelere konteyner ev, eşya ve gıda yardımında bulundu.

10 KONTEYNER EV
Büyükşehir Belediyesi Kumluca'nın Adrasan Mahallesi Seylemit mevkisinde yangın sonucu evi kullanılmaz hale gelen 4 aileye konteyner gönderdi. Konteyner evlerin uygun bir alana kurulmasının ardından elektrik ve su tesisatları kullanılır hale getirildi. Teknik Destek Şube Müdürlüğü ekipleri Seylemit mevkisi dışında, Adrasan'ın Üzümlü ile Sarıkavak Mahallesi Horozötmez mevkisinde evi yanan ailelere de 6 adet konteyner gönderdi.

YARDIM KAMPANYASI
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da orman yangınında vatandaşların ev ve seralarının büyük zarar gördüğünü anımsatarak, Türkiye'nin değişik yerlerinde yaşayan duyarlı insanların bu olaydan etkilendiklerini söyledi. Çetinkaya, kampanya ile maddi yardımda bulunmak isteyen vatandaşlara bir fırsat vermeyi amaçladıklarının altını çizerek, şöyle konuştu: "Kampanya boyunca toplanacak olan nakdi yardımları, vatandaşlarımıza zararları oranında paylaştırmak istiyoruz. Kısmen de olsa acıya ortak olma, zarar gören hemşerilerimizin acısını paylaşma anlamında güzel bir faaliyet olacağı kanaatindeyiz." Finike Müftüsü ve Kumluca Müftü Vekili Lütfi İmamoğlu tarafından dua edilmesinin ardından yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyada ilk bağışı Batı Antalya Tüccarlar Derneği Başkanı Hüseyin Güven 10 bin lira ile yaptı. Ayrıca, Ziraat Bankası Kumluca ve Mavikent şubeleriyle, Halk Bankası Kumluca şubelerinde yardım hesabı açıldığı bildirildi.

YALNIZ DEĞİLİZ
Evi yanan Beytül Üras'a konteyner evini Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran teslim etti. Çıkan yangında evleri yanan ve hayvanları telef olan Beytül Üras da "Bu zor ve acılı günümüzde Büyükşehir Belediyesi bize destek verdi çok mutlu olduk. Allah sizlerden razı olsun" diyerek kendilerini unutmadığı için Başkan Menderes Türel'e de teşekkür ettiler.
BİZE ULAŞIN