Okumuş FETÖ’cüler hakim karşısında

FETÖ’ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 6’sı kadın 34 kişi adliyeye sevk edildi. Zanlıların öğretmen, mühendis ve eczacılar olduğu öğrenildi

Okumuş FETÖ’cüler hakim karşısında

FETÖ soruşturması kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı TEM ekipleri tarafından gözaltına alınan 6'sı kadın 34 kişi bir haftalık sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Aralarında abi ve ablaların da bulunduğu zanlıların FETÖ üyesi öğretmen, mühendis ve eczacılardan oluştuğu öğrenildi.

TAMAMI 'BYLOCK'ÇU ÇIKTI
Adliye'ye sevk edilen 6'sı kadın toplam 34 kişinin cep telefonlarında FETÖ üyelerinin kendi aralarında şifreli olarak haberleştiği Bylock isimli programı kullandığı bildirildi. Kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen zanlılar polisteki ifadelerinde diğer zanlıların yaptığı gibi "Bylock olduğundan bilgim yoktu, kızım haberim olmadan indirmiş, oğlum kullanıyor" diyerek benzer ifade verdikleri kaydedildi.

MEMUR, ECZACI VE MÜHENDİS
Adliyeye sevk edilen 34 kişinin öğretmen, eczacı, mühendis ve devlet memurları olduğu bildirildi. TEM ekipleri Bylock programını kullanan FETÖ elemanlarının kendi ararlında yaptıkları yazışmalarının 24 saat içinde kendi kendini otomatik olarak sildiğine dikkat çekerek örgüt içindeki her faaliyetin hücre ve gizlilik esasına göre yapıldığına dikkat çekti. Polis ayrıca bu kişilerin ev adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital veri, USB ve benzeri örgütsel dokümanlara el konduğu de bildirildi.

BİZE ULAŞIN