Masal tadında Antalya hikayeleri

‘Dünya Çocukları Antalya ile Tanışıyor’ projesi kapsamında 5 ayrı dilde 7 masal kitabı hazırlandı. 350 bin adet basılan kitaplar çocuklara ücretsiz dağıtılıyor

Masal tadında Antalya hikayeleri
Dünya Çocukları Antalya ile Tanışıyor projesi, Antalya'da 2006'dan bu yana birçok ulusal ve uluslararası projeye imza atan Triada Danışmanlık tarafından Expo 2016 Antalya'da tanıtıldı. Başbakanlık Tanıtma Fonu kapsamında gerçekleştirilen projede, Olimpos- Çıralı, Tahtalı, Kaleiçi, Perge- Aspendos-Side, Alanya-DamlataşŞelaleler, Demre-Myra-Kekova, Antalya Müzesi-Konyaaltı, Termesos-Karain adlı 7 ayrı hikaye kitabı hazırlandı. 350

BİN ADET BASILDI

Tarihi ve doğal değerlere ait fotoğrafların da kullanıldığı hikaye kitapları Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça olmak üzere 5 dilde 350 bin adet basılarak, Antalya'yı ziyaret eden turistlerin 8-12 yaş grubundaki çocuklarına ücretsiz dağıtılmaya başlandı. Kitapların çizimlerini Yıldız Kaynak, hikaye kurgularını ise Nevcihan Öyken hazırladı.

ÇOCUKLARA DAĞITILIYOR
Triada Genel Müdürü Ayça Bağcı, kitapların Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça hazırlandığını söyledi. Bağcı, kitapların EXPO çocuk adası alanı, Antalya ve Gazipaşa havalimanları, Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, TÜROFED ve AKTOB'u ziyaret eden uluslararası heyetler, Antalya Ticaret Odası ve ATAV'ın katıldığı yurt dışı fuarlar, yüksek yatak kapasiteli oteller ve yerel tur operatörlerinin ofislerinde dağıtılacağını dile getirdi.

ÇOCUKLARIN ETKİSİ ARTIYOR
Günümüzde tatil pazarının yaklaşık üçte birini aile tatil pazarının oluşturduğu ve çocukların tatil kararlarındaki etkisinin giderek arttığını belirten Ayça Bağcı, bu pazar bölümünün daha yakından tanınmasına ve pazar bölümüne yönelik ürünlerin artırılmasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kitap tanıtımına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projeyi fikir aşamasından itibaren takip ettiğini belirterek, Antalya'nın zenginliklerini çocuklara küçük yaştan itibaren anlatmanın kentlilik bilincine de katkı sağlayacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN