Esnaf sahiplenmedi etkinlik güdük kaldı

Esnaf sahiplenmedi etkinlik güdük kaldı

Darbe girişiminin Antalya Alışveriş Günleri’ne sekte vurduğunu söyleyen ATSO Başkanı Çetin esnafın da etkinliği sahiplenmediğini dile getirdi

Antalya Tanıtım A.Ş. tarafından bu yıl ilki düzenlenen Antalya Alışveriş Günleri'nin kapanış değerlendirmesi düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı. Yaklaşık 1 milyon lira bütçeli festivalin ana sponsoru Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) Başkanı Davut Çetin, esnafın etkinliğe sahip çıkmadığını belirterek, istedikleri başarıyı yakalayamadıklarını söyledi.

AFİŞLERİ SÖKTÜLER
Antalya genelinde mağazalara 25 binin üzerinde afiş ve 500 bin el ilanı dağıttıklarını açıklayan Çetin, buna karşın birçok esnafın afişleri vitrinlerinden iki gün içerisinde indirdiğini belirterek, "Burada kazançlı çıkması gereken esnaftı ama maalesef esnaf sahip çıkmadı. Özellikle çarşı esnafının cadde alışverişi gelişsin istedim ancak bir sahiplenmeme oldu. Afişleri astık ama söküldü" diye konuştu.

DARBE GİRİŞİMİ DARBESİ
Çetin, etkinlikten istedikleri verimi alamamalarının bir diğer nedeninin de 15 Temmuz darbe girişimi olduğunu söyledi. Çetin, "Etkinliğin son 1 ayına darbe girişimi darbe vurdu" dedi. Etkinlik duyurularının Milli Piyango ile anlaşmanın gecikmesi nedeniyle geç yapılmasının da tanıtımda eksikliğe neden olduğunu ifade eden Çetin, "Bu yılki eksiklikleri de değerlendirerek önümüzdeki yılın hazırlıklarına başladık" ifadesini kullandı. Etkinlikle ilgili bilgi veren Antalya Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman ise Alışveriş Günleri süresince kredi kartı ile 25 TL ve üzeri alışveriş yapıldığını ve toplamda 94 milyon 885 bin 651 şans numarasının çekilişe katıldığını açıkladı. Hacısüleyman bunun 77 günlük etkinlik süresince 2.5 ile 4.5 milyar TL'lik bir kredi kartı harcamasına işaret ettiğini dile getirdi.

KAZANANLAR BELLİ OLDU
Milli Piyango ve noter huzurunda çekilişin 28 Eylül'de yapıldığını duyuran Hacısüleyman, 7 otomobil, 7 televizyon, 7 tablet, 7 klima, 77 bisikletin sahiplerinin antalyashoppingdays.com sitesi üzerinden yayımlandığını açıkladı. Hacısüleyman, kazanan talihlilerin 15 Ekim'e kadar başvurmaları gerektiğini aksi halde haklarının yedeklere geçebileceğine dikkat çekti.

07 VURGUSU
Antalya'nın plaka rakamı 07'den yola çıkarak çekiliş sonucunda hediyeleri de 7 rakamı üzerinden sıralanan Alışveriş Günleri kapsamında 1 Haziran-16 Ağustos tarihleri arasında kredi kartı ile 25 TL ve üzeri alışveriş yapan tüm tüketiciler katıldı. Bu yıl sadece Türk vatandaşlarının katılabildiği etkinliğe gelecek seneden itibaren yabancıların da katılabilmesi için çalışma yapılıyor.

GERÇEK VERİM 5 YILDA ALINIR
Manavgat Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet Boztaş ise Manavgat ölçeğinde tanıtımı yapmak için gayret ettiklerini belirterek, "İstemediğimiz bütün olumsuzluklar hayatımıza girdi. Bu nedenle üzgünüz. Çok mütevazi bir bütçeyle bu işi yaptık. İstanbul ve Ankara'da bu işler çok büyük bütçelerle yapılıyor. Dilediğimiz bunun geleneksel hale gelmesidir. 5 yılın sonunda veriler daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN