Motorlar ısınıyor

Motorlar ısınıyor

Antalya’nın Kemer ilçesinde 6 Ekim’de başlayacak Red Bull Sea to Sky Enduro yarışları için geri sayım başladı. Yarışa 25 ülkeden 200’e yakın sporcu katılacak

  • Akdeniz
  • Salı 05.10.2016
Antalya'nın Kemer ilçesinde bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek Red Bull Sea To Sky Enduro Yarışları'na 25 ülkeden 200'e yakın sporcunun katılacağı bildirildi. Kındılçeşme Plajı'nda düzenlenen toplantıda konuşan Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, yarışların artık ilçede bir gelenek haline geldiğini söyledi. Organizasyonun Kemer'e değer kattığına değinen Feslihan, "Yarışın tüm hazırlıklarını yaptık. Bütün yarışseverleri Kemer'e davet ediyoruz. 25 ülkeden 200'e yakın sporcu katılıyor. Motosiklet tutkunları yarışa doyacak. Heyecanlı ve iyi bir yarış olmasını diliyorum" dedi.

PARKUR DAHA ZOR
Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir ise parkurların bu yıl daha da zor olduğuna değinerek, "Ne kadar zor olursa o kadar değer kazanıyoruz" diye konuştu. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de yarışların artık dünyanın sayılı organizasyonları arasında gösterildiğini ifade ederek, bu yılki sporcu sayısının geçen yıla oranla daha az olduğunu ifade etti.

6-8 EKİM
Basın toplantısına katılan Güney Afrikalı sporcu Wade Young ise, Kemer'deki yarışı ciddiye aldığını belirterek, zirveye çıkacağına inandığını dile getirdi. Toplantının ardından 20 sporcu plaj etabının gerçekleştirileceği parkurda bir gösteri yaptı. Bu yıl yedincisi düzenlenecek Red Bull Sea To Sky Enduro Yarışları 6 Ekim'de başlayacak. Plaj, orman ve dağ etaplarında gerçekleştirilecek yarışlar, 8 Ekim'de sona erecek.
BİZE ULAŞIN