Kreşi çocuklar renklendirdi

Kepez Belediyesi’nin eğitim hizmeti olan Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin ikinci şubesinin öğrencileri, Başkan Tütüncü ile duvarları boyadı

Kreşi çocuklar renklendirdi
Kepez Belediyesi'nin Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi'nin Özgürlük Mahallesi'ndeki ikinci şubesinin öğrencileri, Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte duvarları renklendirdi.

5 YILDIZLI HİZMET SUNULUYOR
İlçenin nüfus yoğunluğunun yaşandığı Dokuma bölgesindeki Özgülük Mahallesi'nde 3 hafta önce hizmete giren kreşte, Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri ile öğrencileri tarafından el sanatları programı uygulandı. Programda kreş duvarları çizgi kahramanlarıyla donatıldı. Her sınıfın 20 kişilik olduğu kreşe, 36 ile 72 aylık toplam 160 çocuk alınıyor. Her birinde 8'er eğitimcinin yer alacağı kreşlerde İngilizce, değerler eğitimi, spor, drama gibi alanlarda eğitimler veriliyor. Teomanpaşa Mahallesi'ndeki birinci şubede olduğu gibi ikinci şubede de zemin katta sinema salonu, aynı zamanda çocukların gösterilerini sundukları sahne işlevini görüyor. Dönem içinde birçok eğitici gezilerin düzenlendiği kreşler, 5 yıldızlı hizmet sunuyor. Teomanpaşa ve Özgürlük Mahallelerindeki kreşlere kayıtların bizzat yapılması gerekiyor.

3'ÜNCÜ KREŞ 2017 YILINDA
Vatandaşlar tarafından kreşler ile ilgili yaptıkları çalışmalar takdir görünce yeni şubeler açmak için gayretlendiklerini belirten Başkan Tütüncü, üçüncü şubelerini de 2017 yılında açmayı planladıklarını duyurdu. Tütüncü, "Çocukların her açıdan mutlu oldukları bir şehri meydana getirebilmek en önemli görevlerimizden biri oldu. Çocuklarımıza çok önemli kazanımlar sağlamaya çalışırken, çalışan anne ve babalara kaliteyi ucuza bulabildikleri bu mekanları daha da artıracağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN