Kim doğru söylüyor?

Antalyaspor’da bir hafta aradan sonra borç kavgası tekrar alevlendi. Bu kez de eski Başkan Gencer toplantı yapıp asıl borcun 59 milyon lira olduğunu iddia etti. Camiada kafalar iyice karıştı

Kim doğru söylüyor?
Antalyaspor'un eski Başkanı Gültekin Gencer, hakkındaki iddialara cevap verdi. Antalyaspor'un borcunun iddia edildiği gibi 189 milyon TL olmadığını ileri süren Gencer, borcun 59 milyon 244 bin TL olduğunu, bu borcun vergi ve SGK yapılandırma taksitleri ile birlikte 80 milyon 425 bin TL'ye ulaştığını söyledi. Gencer, "Basın sözcüsü '189 milyon borç var' diyor. 2 sene sonrasını dahil bütçeye, harcamaya, benim haneme yazıyorsan yazıklar olsun. Delikanlı olan, biz aldığımızda borç miktarını açıklar, bunun dışında devir ettiğimiz günden itibaren başka borç varsa ispatlamayan şerefsizdir" diye konuştu.

GEÇMİŞ DÖNEM TARTIŞMASI
Eski başkan olarak geçmiş döneme ilişkin açıklama yaptığı için üzüntü duyduğunu ifade eden Gencer, Hasan Akıncıoğlu'dan yönetimi devraldığında kulübün 25 milyon dolar borcu, 9 milyon dolar bütçe açığı olduğunu, kendisinin ise 5 milyon dolarlık açıkla devrettiğini söyledi. Gencer, "Aksini iddia eden olursa şerefsizliği ben yapıyorum, ama başka bir şekilde yönlendirme yapıyorlarsa şerefsizliği onlar yapıyor. Çamur at izi kalsın politikasından uzak durmalıyız. Aksini iddia eden varsa karşı karşıya gelmeye hazırım" dedi. Gültekin Gencer, Ali Şafak Öztürk ve mevcut yönetim kurulu üyelerinin yarısının Akıncıoğlu döneminde de yöneticilik yaptığını, Başkan Alif Şafak Öztürk yönetiminin geçmiş dönemlerdeki yönetimin devamı olduğunu söyledi.

MUHASEBEYİ BİLİRİM
Gencer, TFF gelirinden 48 lira milyon temlik edilmesiyle ilgili iddialara da cevap verdi. Temliğin kendisinden önceki dönemlerde de yapıldığını ifade eden Gencer, kulüp tarihinde federasyon alacağından temlik olmadığı bir dönem bulunmadığını ifade etti. 32 milyon liralık temliğin, 20 milyon liralık ayakbastı ile 12 milyon liraya düşeceğinin de açıklanmadığını ifade eden Gencer, "Bunlar kurumsal şirket yönettikleri için profesyonel muhasebecileri vardır. Ben çarşıdan gelmeme rağmen onların profesyonel muhasebecilerinden daha iyi bilirim. Hele sporla ilgili daha iyi bilirim" dedi.

OYUNCAK VERİLMİŞ
Gencer, Antalyaspor'un geçen yılki sportif başarıyı yakalaması halinde, alacağı puan karşılığı paralarla o borcun şimdiden sıfırlanacağını savundu. Sportif başarısızlıktan dolayı kendisinin günah keçisi yapıldığını ifade eden Gencer, "Akıl yaşta değil baştadır. Ali Şafak Öztürk'ün yaşı kadar benim yöneticiliğim var. Tek problem Ali Şafak ile babası ve ailesi galiba çocukluğunda kendisine oyuncak almayı eve giderken unutmuşlar. Maalesef birileri tarafından oyuncak olarak Antalyaspor verilmiş. Ne yazık ki bu duruma geldik. Bunu üzüntü ile söylüyorum. Antalyaspor bu kadar kötü yönetilip bu kadar ayaklar altına alınacak kurum değildir" ifadelerini kullandı.

ASIL YÖNETİM GİTMELİ
Kendi döneminde son maçta alınan 7-0'lık Trabzonspor galibiyetinden beri takımın galibiyet kazanamadığını belirten Gencer, kendisine göre başarının reçetesini verdi: "Morais gibi bir adamı gönderdiler. Asıl değişmesi gereken bu geçmişin devamı olan yönetim kuruludur. İnanın, kim gelirse gelsin oraya, bunlar derhal bıraksınlar, gelen kişilerle Antalyaspor şaha kalkar. Bana reçete sorarsınız, tek reçete bu. Beceremedik talimatla geldik diyecekler." .
BİZE ULAŞIN