Gençlere Türel tavsiyeleri

AK Partili gençlerle bir araya gelen Başkan Türel, 15 Temmuz’da gençlerin destan yazdığını, artık ülkesinde olup bitenleri idrak eden bir gençliğin var olduğunu söyledi

Gençlere Türel tavsiyeleri
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Toplantısı'na katılarak gençlerle bir araya geldi. Sohbet ortamında geçen buluşmada Başkan Türel, hizmetlerini anlattı, sorularını yanıtladı. AK Parti'de gençlik ve kadın kollarının önemini anlatan Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yolculuğunun gençlik kollarından başladığını hatırlattı

GENÇLER ARTIK BİLİNÇLİ
Gençlerin 15 Temmuz'da destan yazdığını kaydeden Başkan Menderes Türel, "Bugünün Türkiye'sine baktığımızda maalesef genç neslin bilgiden uzak, ciddi işlerle meşgul olmayan bir nesil olduğu hususunda toplumda genel bir kanı vardı. 15 Temmuz akşamında yaşananlardan sonra sizler bunu kırdınız. Artık dünyadan haberdar, ülkesinde olup bitenleri fevkalade iyi idrak etmiş, toplumun tüm katmanlarındaki sorunları ve çözümlerini iyi analiz eden bir gençliğin var olduğunu gösterdiniz" ifadelerini kullandı.

ANTALYA İLE YATIP KALKIYORUZ
Belediyeciliğin kolay bir iş olmadığını ifade eden Türel, "Laylaylom belediye başkanlığı olursa o zaman kolay bir iş olur. Ama biz gece rüyamızda bile belediye ile yatıyoruz kalkıyoruz" dedi. Antalya'nın Allah'ın cömert davrandığı bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Türel, "Boyumuzdan büyük projelere kalkıştık. Boğaçayı Projesi, çılgın projemiz. Adım adım ilerliyoruz. 2017'nin ilk çeyreğinde ihalesini yapmayı hedefliyoruz. Konyaaltı Sahil Projesi'nin ihalesine çıkıyoruz. Kruvaziyer Liman ve 3'ncü etap raylı sistem çalışmamızı artık ihale aşamasına getiriyoruz" diye konuştu.

YATIRIM VARSA EKONOMİ BÜYÜR
Bu projelerin Antalya'yı zenginleştireceğini ifade eden Türel, "Sadece Boğaçayı projesinde 10 bin kardeşimiz ekmek yiyecek. Bunlar şehre marka değer kazandıran projeler. Ekonominin gelişmesi yatırımla mümkün. Bunun başka bir anahtarı yok. Niye Sayın Cumhurbaşkanımız faiz düşsün diyor. Çünkü düşerse paranın maliyeti azalacak, yatırım yapılacak, ekonomi zenginleşecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN