Zirveyi ilk gören Enöckl oldu

Red Bull Sea to Sky’ın birincisi Lars Enöckl oldu. Tahtalı Dağı’ndaki finişe ilk ulaşan Enöckl’ın ardından ikinciliği Alman Lettenbichler, üçüncülüğü Güney Afrikalı Bouverie elde etti

Zirveyi ilk gören Enöckl oldu
Dünya motosiklet yarışları takviminin en önemli duraklarından biri olan ve yedi yıldır bir dünya markasına dönüşen SABAH Akdeniz'in medya sponsorluğundaki Red Bull Sea to Sky 2016 Avusturyalı Lars Enöckl'ın şampiyonluğunda sona erdi. Enöckl yarışı 3 saat 48 dakika 22 saniyede bitirirken, Alman Andreas Lettenbichler, 3.51.00'lık derecesiyle ikinci oldu. Podyumun son sırasında ise 3.51.14'lük derecesiyle Güney Afrikalı Scott Bouverie yer aldı. Orman Yarışı'nda alınan derecelere göre onarlı gruplar halinde mücadeleye başlayan sürücüler, Olimpos Dağı'na doğru 60 kilometrelik parkuru geride bıraktı. 2365 metrelik Olimpos Dağı'na ilk sırada çıkan Avusturyalı Enöckl Lars, böylece son iki yılın şampiyonu Graham Jarvis'i de tahtından indirmiş oldu.

YOUNG KAZA YAPTI
Kemer'e favori olarak gelen Wade Young ise yaşadığı şanssız kaza nedeniyle kolunu kırdı ve üçüncü gün yarışı bitiremedi.

HARİKA BİR ZAFER
Bu yıl her zamankinden zorlu bir yarışa sahne olan Red Bull Sea to Sky'da birinciliği elde eden Enöckl Lars, "Bu harika bir zafer ve çok mutluyum. Elimden gelenin en iyisini yaptım. En çok Dağ Yarışı'nda zorlandım ama sonuna kadar zorladım. Önümüzdeki yıl mutlaka tekrar buraya gelip yeni bir zafer peşinde koşacağım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN