FETÖ’ye bir darbe daha

FETÖ soruşturması kapsamında Alanya’da daha önce açığa alınan 2 öğretmen gözaltına alınırken Fethiye’de aralarında işadamı, turizmci ve siyasetçilerin de bulunduğu 16 kişiden 4’ü tutuklandı

FETÖ’ye bir darbe daha

FETÖ soruşturması kapsamında emniyet güçlerinin çalışmaları devam ediyor. Antalya'nın Alanya ilçesinde, FETÖ'ye üye olmaktan gözaltına alınan 2 öğretmen adliyeye sevk edildi. Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekiplerince geçen 5 Ekim'de Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile açığa alınan ve kapatılan Hayat Ufuk Okulu öğretmenlerinden Ali B. ile Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde bilgisayar öğretmeni olan Hilmi B. gözaltına alınmıştı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulamaları tamamlanan 2 öğretmen adliyeye sevk edildi.

MECLİS ÜYESİ DE VAR
Muğla'nın Fethiye ilçesinde ise FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında son bir haftada Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından göz altına alınan, aralarında turizmci, esnaf, iş adamı, belediye meclis üyesinin de yer aldığı 16 şüpheli üç gün boyunca adliyeye sevk edildi. 16 şüpheliden 2'si kadın 4 kişi tutuklanıp ceza evine gönderildi.

4 KİŞİ CEZAEVİNDE
Sorgu sonrası K.Y. (26), M.Z.K. (26), R.E. (57) ve O.Y. (47) tutuklanırken, B.K. (28), A.D. (46), H.T.
(60), Y.K. (37), A.K. (32), A.B. (50),
S.T. (50), D.K. (41) ve D.D. (43) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayrıca adliye ye sevk edilen 3 kişinin ise savcılık soruşturması sonunda serbest bırakıldığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN