Gedevet’te dev adım

Alanyaspor’a kamp tesisi kazandırılması amacıyla 2012 yılında başlatılan çalışmalar kapsamında belirlenen Gedevet Yaylası’ndaki 83 bin metrekarelik arazinin devri yapıldı

Gedevet’te dev adım

Alanyaspor Kulübü için Gedevet Yaylası'nda yapımı planlanan spor tesisi projesinin yer tahsisi yapıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 49 yıllığına bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devri yapılan 83 bin metrekarelik arazinin teslimi yerinde yapıldı. A. Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, göreve geldiğinden bu yana yaz aylarında kamp yapılabilecek bir spor tesisi kurulması yönünde bir düşüncesi olduğunu, bu anlamda en önemli adımın atıldığını söyledi.

DEVİR İMZALARI ATILDI
Kaymakam Hasan Tanrıseven ise "Kentin dinamikleri bu proje etrafında birleşmeli. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun destekleriyle bu projeyi daha da yükseklere taşıyacağız" diye konuştu. Açıklamaların ardından arazide inceleme yapıldı ve daha sonra Alanya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne yer teslimi yapıldı.

4 TAKIM AYNI ANDA
Projede aynı anda 4 takımın kullanabileceği bina, restoran, kafe, fitness, sauna, kapalı havuz, bungalovlar, soyunma odaları, FIFA standartlarında 3 futbol sahası, tribün, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, yapay göl, yeşil alan, yürüyüş yolu ve otopark yapılması planlanıyor.

BİZE ULAŞIN