Kumluca diriliyor

Kumluca Belediyespor sağlıklı büyümek için çekildiği futbol liglerine bu yıl geri döndü. Kulüp, futbol ve güreş branşları başta olmak üzere tam 460 lisanslı sporcuya sahip

Kumluca diriliyor
İki sezon önce Antalya'yı Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) temsil eden 3 takımdan biri olan Kumluca Belediyespor, sistemli ve daha sağlıklı büyüme düşüncesiyle ligden çekilmişti. Yeni bir yapılanmaya giden Kumluca Belediyespor'da hedef sağlam temeller üzerine oturtulmuş, sistemli bir alt yapıyla büyümek ve profesyonel lig kapılarını aralamak.

DÖRT ANA MERKEZDE OKUL
Antalya'ya 90 kilometre uzaklığında bulunan Kumluca'nın 1253 kilometrekarelik yüzölçümüyle oldukça genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Kumluca Belediye ve Kumluca Belediyespor Onursal Başkanı Hüsamettin Çetinkaya "Kumluca merkezli, Adrasan, Mavikent ve Beykonak olmak üzere 4 ayrı merkezde futbol ve salon sporlarına yönelik açtığımız yaz spor okullarıyla eğitim veriyoruz. Yaz döneminde yaşanan yayla göçü nedeniyle spor yapma imkanı bulamayan çocuklarımızı ise kış döneminde antrenörlerimiz ve ilçede görev yapan beden eğitimi öğretmenleri aracılığıyla yapılan okul taramaları sonunda gençlerimizi kulübümüze kazandırıp spor yapma imkanı sağlıyoruz. Çünkü her çocuk spor yapmalı ve spor kültürüyle büyümeli" dedi. Başkan Çetinkaya "Sorumluluk alıp bizleri geleceğe taşıyan, vatanına, milletine sahip çıkan sağlıklı nesiller büyütme gayretindeyiz" diye konuştu.

ALT YAPIDAN BESLENECEK
2016-2017 sezonunda futbol branşında 5 ayrı kategoride ligde yer alırken, bir yandan da Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunun organize edeceği motokros ve enduro resmi yarışlarına da hazırlandıklarını anlatan Başkan Çetinkaya, "Güreşte de her zaman olduğu gibi iddialıyız. Bünyemizde bulunan başarılı güreşçilerimizin yanı sıra yetiştirdiğimiz yeni ve genç pehlivanlarımızla adımızdan çok daha fazla söz ettireceğiz" şeklinde konuştu. 17 yıldır süren Tarım ve Seracılık Fesitvali Yağlı Güreşleri'ne destek verdiklerini ve bu desteklerinin süreceğini belirten Çetinkaya, kendi içlerinde sağlıklı bir şekilde büyümeye gideceklerini ifade etti.

DENEYİMLİ TEKNİK EKİP
Fatih Ceylan Kumluca Belediyespor A takımının teknik sorumluluğunu yaparken, kaleci antrenörlüğünü Sinan Demiray, U17 kategorisinin Nazif Geriş, U15 ve U14 kategorilerinin ise antrenörlüğünü İsmail Atıcı yürütüyor.

YÖNETİM KURULU
Onursal Başkanlığını Hüsamettin Çetinkaya'nın yaptığı ve 460 lisanslı sporcunun bulunduğu Kumluca Belediyespor yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Abdullah Arıcıoğlu (Başkan), Hakan Çataltepe (Spor Müdürü), Hüsnü Balcı, M.Serdar Parçaoğlu, A.Rahman Balcı, Ramazan Çataltepe, Süleyman Falay, Mustafa Songüs ve Nihat Arı.
BİZE ULAŞIN