Büyükşehir esnaf el ele

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Toplantısı’nda konuşan Türel, sözde değil özde esnaf dostu olduklarını, işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi

Büyükşehir esnaf el ele
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ' İstişare, Değerlendirme ve Mesleki Dayanışma' toplantısına katıldı. Esnaf temsilcilerine seslenen Başkan Türel, "Antalya Esnaf Odası Başkanı Adlıhan Dere bizim için sözde değil, özde esnaf dostu dedi. Biz siyasetçiler 'esnaf dostuyuz' diye söze başlarız. Ama birisi aradan çıkıp da 'Ne yaptın esnaf için derse, 'sözde' esnaf dostu olursunuz. Cevap da vermeye zorlanırsınız. Ama 'özde' esnaf dostu olursanız cevap vermeniz kolay olur" dedi.

ESNAFLA YAKIN İŞBİRLİĞİ
Başkan Türel, Antalya esnafıyla da birçok hususta işbirliği yaptıklarını belirterek, "Ben de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptım. Bu işlerin ne kadar zor olduğunu, fedakarlık istediğini, gönüllük esasına göre yapıldığını çok iyi biliyorum" dedi. Başkan Türel, esnafın bu ülkenin gelişimindeki gizli kahramanlar olduğunu belirterek, servisçiler odasıyla yeni bir tahditli plakaya geçilmesinin söz konusu olduğunu vurguladı.

SÖYLEYECEK ÇOK ŞEY VAR
Antalyanın genişlediğini belirten Türel, 'İlçelerde yeniden envanter çıkarma olasılığı doğdu. Çok başlılık almış başına gitmiş. Bunları disiplin altına alma şansı zordu. Servisçiler Odası Başkanı ile güzel bir işbirliği yaptık. Ayrıca, bizim belediyemize ait bir mezbahamız var. Bunu alsın Kasaplar Odası işletsin dedik. İşte işbirliği budur. Sözde özde meselesi vardır ya. Özde ne yaptın derlerse Allaha çok şükür bizim söyleyecek çok sözümüz var" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN