51 öğretmene Bylock baskını

51 öğretmene Bylock baskını

Antalya’da 51 öğretmen Bylock’tan gözaltına alındı. Zanlılar polise, 19 FETÖ’CÜ “Bize ‘Kimse sizi tespit edemez’ demişlerdi. Nasıl buldunuz” dedi

FETÖ soruşturması kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı KOM ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda Bylock kullandığı tespit edilen 51 öğretmen gözaltına alındı. KOM ekipleri FETÖ'cü öğretmenlerin kendi aralarında kapalı devre Bylock sisteminden görüştüğünün tespit edilmesinin ardından çalışma başlattı. FETÖ'cü öğretmenlerin isimleri belirlenerek operasyonun düğmesine basıldı.

ZANLILAR ŞOK YAŞADI
KOM ekipleri Antalya ve çeşitli ilçelerde 51 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Polisi karşısında gören zanlılar büyük şok yaşadı. Baskınlarda aralarında Aktif Bir-Sen üyelerinin de bulunduğu 51 öğretmen gözaltına alındı. Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman, hard disk, USB bellek ile Bank Asya dekontları ele geçirildi. Bazı öğretmenlerin polise, "Bize, 'Bylock'u kullandığınız için sizi kimse tespit edemez, kimse bulamaz, yazdıklarınızı da kimse göremez. Bir gün içinde kendiliğinden yok olur' demişlerdi. Siz bizi nasıl buldunuz" dedikleri öğrenildi.

19 FETÖ'CÜ ADLİYEDE
Antalya'nın Kumluca ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilen 33 kişiden 19'u adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü belirtildi. Operasyon kapsamında 4 kişinin de arandığı kaydedildi.
BİZE ULAŞIN