Ders notları: İbrahim OKUMAMIŞ

Antalyaspor'da Ali Şafak Öztürk başkanlığındaki yönetim, kırmızı beyazlı kulübü maddi darboğazdan kurtarmak ve kurumsal bir yapıya büründürmek için önemli çalışmalar yapıyor. Birkaç yıldır bol keseden dağıtılan paralar yüzünden Antalyaspor zor bir dönem geçiriyor.
Bir yönetim açıklama yapıyor bir de eski başkan. Yani borç kavgası sürüp gidiyor çare olan yok.
Aslında Antalyaspor'un bu sıkıntısı beklentilerin büyük olmasından kaynaklanıyor.
Hal böyle olunca da hayal kırıklıkları da o derece büyüyor.
Son bir iki haftadır yapılan açıklamalara bakacak olursak herkes ateşe benzin atıyor. Oysa ki ben ve benim gibi düşünen Antalyaspor sevdalıları bu sıkıntıların zamanla geçeceği düşüncesinde.
Geçiş dönemleri her zaman sıkıntılı, sancılı olur. Bir yandan geçmişin alışkanlıklarını silmeye çalışırken, bir yandan da geleceği planlarsınız.
İşte Öztürk ve ekibinin yaptığı bu.
Ancak Başkan Öztürk'ün deyimi ile "Daha çok ders çalışmamız lazım." Buradan yola çıkarak birkaç ders notu vermekte fayda görüyorum Başkan'a.
Birinci ders notu; hemen bahis reklamlarının yer aldığı whoscored.com adlı internet sitesini ya devret ya da kapat.
Çünkü sen bir kulüp başkanısın ve böyle işler spor camiasında çok da etik olarak kabul görmüyor. Tıpkı milletvekili seçilen siyasilerin işlerini dondurdukları gibi. Ayrıca TFF talimatlarına aykırı olduğuna göre derhal gereğini yapmalı.
İkinci ders notu; aynı sitedeki takım analizlerinden derhal Antalyaspor bölümünü kaldırtmalısın. Çünkü; bir kulüp başkanı kendi takımı ile ilgili yaptırdığı iyi veya kötü analizleri rakiplere teslim etmez, etmemeli.
Üçüncü ders notu; basınının karşısına çıkıp başka, eski yönetim sıkıştırınca onlara başka konuşma yapmamalıdır. Bu kendisi ile birlikte diğer yönetim kurulu üyeleri için de geçerli olmalı. Çünkü; bir kulüp başkanı ve yönetimi ikircikli konuşmalar yaparsa güvenilirliğini kaybeder.
Dördüncü ders notu; kulüpteki kriptoları temizlemeli ve sağa sola bilgi akışı hemen kesilmeli. Bu en yakınınızdaki üst düzey birisi olsa bile gözünün yaşına bakılmamalı. Çünkü; benim de belirttiğim kriptolar hala kulübün içinde fink atıyor ve yapılan çalışmaları resmen sabote ediyorlar.
Beşinci ders notu; bir an önce camiada maneviyatı ve birlik beraberliği artırabilecek faaliyetleri yapılmalı. Çünkü; camia ve şehir takımdan kopuk. Medya ile diyalog sıfır. Bunları hemen giderecek adeta yapıştırıcı rolü üstlenecek birileri devreye sokulmalı.
Ben yazıyı yazarken beş ders sonunda paydos zili çaldı. Arkadaşlar hemen uyardı. Umarım Başkan Ali Şafak Öztürk alacağı derslere iyi çalışır da sınavları geçer.
Yoksa başkan da takım da sınıfta kalır.
BİZE ULAŞIN