Antalya yetimlere sahip çıkıyor

Antalya’da Vali Karaloğlu’nun eşinin koordinatörlüğünde başlatılan proje kapsamında yetim çocukların ailelerinin ihtiyaçları karşılanacak ve çocukların aileleriyle birlikte yetişmeleri için destek verilecek

Antalya yetimlere sahip çıkıyor
Antalya'da Vali Münir Karaloğlu'nun eşi Sevim Karaloğlu koordinatörlüğünde hayata geçirilen "Antalya Yetimlere Sahip Çıkıyor Projesi"ne başlandı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile paydaş kurumlarla yetim çocukların ailelerinin desteklenmesi ve güçlendirilmesini amaçlayan projenin ilk toplantısı Vali Karaloğlu, eşi Sevim Karaloğlu, merkez ilçe kaymakamları ve ilgili kurum amirlerinin katılımıyla yapıldı.

BU GÖREV DEĞİL
Vali Karaloğlu, yaptığı konuşmada, sosyal hizmetlerde geçmişten bugüne kamp sistemi, sevgi evleri, koruyucu aile yöntemleri uygulandığını hatırlatarak, en doğru yolun çocuğun kendi ailesi yanında hayatını devam ettirecek koşulları sağlamak olduğuna dikkati çekti. Yetim çocuklarla ilgilenmenin kamudan maaş aldıkları için üstlenmeleri gereken resmi bir görev olmadığını belirten Karaloğlu, "İnancımızın, kültürümüzün medeniyetimizin gereği yetimlerle özel ilgilenmemiz lazım" dedi.

AİLE ZİYARETLERİ
Hangi ortam oluşturulursa oluşturulsun, hangi konfor sunulursa sunulsun yetim çocuğa annesinin, ailesinin yanındaki ortamın sağlanamayacağını vurgulayan Karaloğlu, şöyle devam etti: "En kötü aile yanı, bizim en iyi sağlayacağımız devlet imkanından daha iyidir. Biz bu yetim çocuklar ve aileleriyle ilgilenirken bize gelme riski olan çocuk sayısını kaynağında azaltıyoruz. Kendi yükümüzü çok daha az bir maliyetle hafifletmiş oluyoruz." Karaloğlu'nun konuşmasının ardından projeye ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. Proje kapsamında tespit edilen aileler, proje ekibi tarafından ziyaret edilerek ihtiyaçları belirlenecek. Ailelerin sağlık, eğitim, psiko-sosyal, eşya, ayni ya da nakdi ihtiyaçları varsa karşılanacak. Çalışmalar 19 ilçede de yapılacak.
BİZE ULAŞIN