Antalya’da yıldızlar geçidi

53’üncü Antalya Uluslararası Film Festivali, geleneksel kortej töreniyle başladı. Kortejde yerli ve yabancı yıldızlar Antalya halkıyla bütünleşti

Antalya’da yıldızlar geçidi

Bu yıl 53'üncüsü gerçekleşen Antalya Uluslararası Film Festivali, geleneksel kortej töreniyle başladı. Antalya Kültür Merkezi önünde başlayan kortej, Arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet Meydanı, Antalya Büyükşehir Belediyesi güzergahlarını takip ederek Akra Barut Otel'de sona erdi.

BEYAZ PERDENİN YILDIZLARI
Klasik araçlarla yapılan kortej geçişine, Göksel, Niyazi Özgün Çoban, Nesrin Cevadzade, Şebnem Gürsoy, Tijen Par, Atilla Olgaç, Erdal Tosun, Erhan Yazıcıoğlu gibi Türk sanat dünyasının tanınan isimlerinin yanı sıra festivalin yabancı konukları John Savage, George Hamilton, Esai Morales ve Maria Garzia da katılarak Antalyalı sinemaseverlerle buluştu.

EFSANE ARABA KORTEJDE
Yakın tarihte kaybettiğimiz Yeşilçam'ın efsane jönü Tarık Akan ile festivalde Yaşam Boyu Başarı Ödülü alacak olan Emel Sayın'ın başrollerini paylaştığı Mavi Boncuk filminde kullanılan 1956 model Chevrolet Impala da kortejde yer aldı.

YILDIZ SAVAŞLARI
Festival kapsamında gerçekleşecek Yaratıcı Ödülleri törenine ev sahipliği yapacak olan Rixos Land of Legends'in animasyon ekipleri de güzergah boyunca Antalyalıları coşturdu. Yıldız Savaşları, Ninja Kaplumbağalar, Transformers gibi filmlerin karakterlerini canlandıran

BİZE ULAŞIN