Ömer Halisdemir’in belgeseli ağlatacak

Uluslararası Antalya Film Festivali’nin bu yılki farkındalık projesi göçmenler ve darbe olarak belirlendi. Festivalin en merakla beklenen eseri Ömer Halisdemir’i anlatan belgesel olacak

Ömer Halisdemir’in belgeseli ağlatacak

Uluslararası Antalya Film Festivali'nin bu yılki farkındalık projesi 'göçmenler ve darbe' olarak belirlendi. Göçmen sorununun insani boyutunun altını çizmek için 'Hiçbir Yerin İnsanları', darbeler gerçekleşince halkların başına gelenleri anlatmak için de 'Güneş Tutulması' başlıklı film programları düzenlenecek. 53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali'nde bu yıl Ulusal Belgesel Seçkisi'nde 16 belgesel sanatseverler ile buluşacak. Festivalin en merakla beklenen yapımlarının başında 15 Temmuz darbe girişiminde darbeci general Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in hayatının anlatıldığı "Ben Ömer" belgeseli geliyor.

BİR KAHRAMANIN BİLİNMEYEN YÜZÜ
Yönetmen Mesut Gengeç'in çekimleri Niğde'nin Çukurkuyu ilçesi ve İstanbul'da gerçekleşen belgeseli, Ömer Halisdemir'in ülkesini korumak için en zor görevlerin üstesinden gelişini ve 15 Temmuz gecesi gözünü kırpmadan yaşadıkları anlatılıyor. Halisdemir'le birlikte görev yapan Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan görev arkadaşlarının anlattığı anılar, bir kahramanın bilinmeyen bir yüzünü de anlatacak.

BİZE ULAŞIN