Bylock’çu polisler adliyeye sevk edildi

FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik 6 Ekim’de yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 20 şüpheli adliyeye sevk edildi

Bylock’çu polisler adliyeye sevk edildi
Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından FETÖ'nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 20 Bylock'çu polis hakim karşısına çıkarıldı. 6 Ekim sabahı Antalya il merkezi, Alanya, Korkuteli, Elmalı ve Akseki ilçeleri ile Konya, Bingöl ve Samsun, illerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda çeşitli rütbelerdeki eski ve yeni emniyet mensubu 20 şüpheli yakalanarak Antalya'ya getirilmişti.

11 GÜN SORGULANDILAR
Zanlıların evlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda bulunan çok sayıda dijital veri depolama cihazı, usb, akıllı GSM telefonları, bilgisayarlar, Bank Asya'ya ait dekontlar ile pasaportlara el koyulmuştu. TEM Şube Müdürlüğü'nde 11 gün süren sorgunun ardından zanlıların, FETÖ'nün talimatıyla istihbarat birimlerine yerleştirilen polisler olduğu ve örgüt içi haberleşme ve gizlilik faaliyetlerinde kullanılan Bylock programını kullandıkları bildirildi.
BİZE ULAŞIN