Sevgili katiline müebbet

Birlikte yaşadığı 21 yaşındaki Deniz Aktaş’ı öldüren Lokman Barış Çelik, yargılandığı davada indirimsiz müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Sevgili katiline müebbet
Antalya'da 4 Mart 2015 tarihinde, 2 yıldır birlikte yaşadığı Deniz Aktaş'ı tabancayla öldüren Lokman Barış Çelik, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İNDİRİM UYGULANMASIN
Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına tutuklu Lokman Barış Çelik, öldürülen Deniz Aktaş'ın annesi Figen Yetişkin ve iki tarafın avukatları katıldı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu temsilcileriyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatlarının da izlediği duruşmada Mahkeme Başkanı Yücel Dağdelen, yargılamanın sonuna gelindiğini, tarafların son savunmalarını yapmalarını istedi. Deniz Aktaş'ın ailesinin avukatları mahkemeden çıkacak kararın bütün kadın cinayetlerine önüne geçilmesinde örnek bir karar teşkil etmesini istedi. Lokman Barış Çelik ise, katil olmadığını ve yaşananlardan pişman olduğunu belirterek, "Olayı planlayarak ve tasarlayarak işlemedim. Yaşananlardan üzgünüm. Bir anlık gelişen bir olaydı" diye konuştu.

İNDİRİM UYGULANMADI
Verilen aranın ardından Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Lokman Barış Çelik'in, müebbet hapse mahkum edildiğini ve sanığın hiçbir indirimden yararlanmadığını açıkladı. Mahkeme sanığı ayrıca ruhsatsız silah bulundurmaktan 2 yıl 6 ay hapis ile bin 600 lira para cezasına çarptırdı. Kararın ardından anne Figen Yetişkin, adaletin tecelli ettiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN