Festivalin Antalyalısı

İlk bölümü Antalya’da çekilen, başrollerinde Şebnem Bozoklu ve Murat Kılıç’ın oynadığı Albüm filmi Uluslararası Antalya Film Festivali’nde seyirciyle buluştu

Festivalin Antalyalısı
İlk bölümü Antalya'da çekilen ve başrolünde Şebnem Bozoklu ile Murat Kılıç'ın oynadığı Albüm filmi Antalya'da seyirciyle buluştu. 53'üncüsü düzenlenen ve ana medya sponsorluğu'nu Turkuvaz Medya'nın üstlendiği Uluslararası Antalya Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Yarışma filmlerinden olan Albüm'ün galasına Antalyalı sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

ANTALYA GÖSTERİMİ ÖNEMLİ
Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleşen gösterimin ardından filmin senaristi ve yönetmeni Mehmet Can Erdemoğlu ile sanatçılar soruları yanıtladı. Yönetmen Mertoğlu, dünya prömiyeri Cannes Film Festivali'nde yapılan ve Kudüs Film Festivali ile Saraybosna Film Festivali gibi önemli festivallerden ödül alan filmin farklı coğrafyalara ulaşmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi. Mertoğlu, "Film şimdiye kadar 18 farklı ülkede gösterildi. Ama buradaki gösterim çok kıymetli çünkü filmin yarısı Antalya'da geçiyor ve bu filmde, buradan çok insanın emeği var. Bu açıdan ben de heyecan doluyum, burada gösterilmiş olmasından" ifadelerini kullandı. Oldukça kısıtlı bir fonla filmi çektiklerini anlatan Mehmet Can Erdemoğlu, kara komedi olarak nitelendirdiği filmin çekimlerinin üç yıl sürdüğünü söyledi.

SENARYO ETKİLEDİ
Oyuncu Şebnem Bozoklu, senaryoyu ilk okuduğunda çok etkilendiğini anlattı. Özellikle filmin açılış sahnesinin kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Bozoklu, "Çok değişik, bugüne kadar buralarda izlediğim şeylerin uzağında bir şey okuduğumu hissettim. Mehmet Can'la çalışmak, daha önce deneyimlediğim gibi bir metot içermiyordu" dedi.

EVLAT EDİNME HİKAYESİ
Çekimleri Antalya ve Kayseri'de gerçekleşen film, evlat edindikleri bebeğin kendilerinin olduğunun sanılması için düzmece hamilelik ve doğum fotoğrafları çektirerek bir albüm hazırlayan, ardından da başka bir kente yerleşen genç çiftin öyküsünü anlatıyor. Türkiye- Fransa-Romanya-Almanya ortak yapımı olan filmde Antalyalı başarılı tiyatro sanatçısı Müfit Kayacan da rol alıyor.
BİZE ULAŞIN