Hakan Çatal: Basketbolun süresi bir ömür

Hayatını kaybeden sporcu olunca sanki kabullenmesi biraz daha güç oluyor. Ama her ölüm erken ve zamansızdır gerçekten. Samsun Canik Belediyespor Antrenörü Mehmet Can Öztürk'e Allah'tan rahmet diliyorum.
Daha önce Alanya Belediyespor'da da görev yapmıştı.
İşte dedik ya bu oyununun süresi bir ömür diye.
Camia büyük ama sığ bir camia. Konuşanın haddi hesabı yok ama anlayanın sayısı az. Herkesin bir hesabı var. Maalesef küçük bir azınlık hayatını bu oyunu kuralına göre oynuyor ama onlar da kaybedenler kulübünde yerlerini alıyor. Yani çemberin dışında kalıyorlar. Ya yeterli kulisleri yok, ya yeterli paraları. Maalesef sadece sevgi ve yürekte yeterli gelmiyor çemberin içi için.
Antalya'nın ligdeki takımlarının birinde yöneticilik yapan bir arkadaşa Antalya'da oynanan Federasyon Kupası'yla ilgili bir soru soruyorum; Cevap, 'İşlerim yoğun.' Lütfedip bir maç gelmeyi zül sayan zihniyete Antalya basketboluna ne katacaksın diye sormazlar mı?
Neyse lig başlıyor. TB2L bu hafta start alıyor. Yeni takımınız varsa takım olabilmeleri için minimum 3 ay birlikte olmak lazım.
Bu zor süreç sonunda da eldeki malzemeye tat vermek mahareti teknik ekibe düşer. Antalyaspor ve Kepez Belediyespor teknik ve idari sorumluları bu maharete sahipler. Unutmayalım bu takımlar Antalyamız adına bizleri temsil ediyorlar ve onları yalnız tribünlere oynamaya mahkum etmeyelim lütfen.
Haydi takımlarımızı desteğe ailecek gidelim ve dev adamların hırsına ortak olalım.
Kadınlar Bölgesel Ligi'ndeki Alanya Belediyespor sezon hazırlıklarını tamamladı.
Alanya temsilcisi de tecrübeli bir teknik adama sahip. Nuri Koç, Antalya kadın basketbolunun yakından tanıdığı bir isim ve hedefi de her zamanki gibi 2. Lig'e çıkmak.
Gelelim il temsilciliği seçimlerine;
Benim favorim kendisine duyduğum saygı ve sevgiden dolayı Cem Bölmetepe'dir.
Antalya ve Basketbol Federasyonu seçimde terleyecek.
Sporla ve basketbolla kalın, hoşçakalın....
BİZE ULAŞIN