Alanya’ya da kadınlar plajı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya’ya yapılacak ve kadınlar ile çocuklara hizmet verecek plajın temeli törenle atıldı

Alanya’ya da kadınlar plajı

Antalya'nın Alanya ilçesinde Antalya Büyükşehir Belediyesince oluşturulacak kadınlar plajının temeli, düzenlenen törenle atıldı. Uğrak mevkisinde yer alan ve kadınlar ile çocukların kullanabileceği plajın temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik ve AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Protokol üyeleri aynı anda butona basarak temele ilk harcı döktü.

İKİ İLÇE YARARLANACAK
Başkan Menderes Türel, bu tip projelerin kendisini çok duygulandırdığını belirterek, "İnsana temas eden, insanı yücelten hizmetler çok daha farklı ve anlamlı. Bu kapsamda merkezde Sarısu Plajı'nın bir kısmını kadınlar plajı haline getirdik. Antalya'daki kadınlar plajı belki yaptığımız hizmetlerin içinde en çok hayır duası aldığımız çalışma oldu. Böylesine önemli bir yatırımı şimdi de Alanya ve Gazipaşa sınırındaki Uğrak'ta açacağız" dedi. Türel, plajın mart ayında bitirileceğini duyurdu. Plajın Alanya'ya 35, Gazipaşa'ya da 15 kilometre uzaklıkta yer aldığını hatırlatan Türel, vatandaşların plaja rahat ulaşabilmesi için iki ilçe merkezlerinden ücretsiz otobüs seferleri yapacaklarını bildirdi.

FESTİVALDE MÜJDELER
Başkan Türel, Gazipaşa'da da 7. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali'nde vatandaşla buluştu. 2.5 yılda Gazipaşa'ya 46 milyon 681 bin liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Türel, Karasu içme suyu projesi ve Çok Amaçlı Kültür Merkezi projelerinin de müjdesini verdi. Mezbaha inşaatının da kısa süre sonra biteceğini aktaran Türel, "Bunlar Gazipaşa'nın senelerdir hak ettiği çoktan yapılması gereken hizmetlerdi. Adil Çelik kardeşimle el ele verdik Gazipaşa'ya en güzel hizmetleri veriyoruz. Bu birlikten güç doğuyor, Gazipaşa'ya yakışan hizmetler ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN