Başkan Mutlu cezaevinde

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu tutuklanırken, eşi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Başkan Mutlu cezaevinde
Burdur'da, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında önceki gün gözaltına alınan AK Partili Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu tutuklanırken, eşi Mine Mutlu adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, önceki gün öğle saatlerinde belediye binasına gelerek Başkan Süleyman Mutlu'yu gözaltına aldı ve makam odasında arama yaptı. Eş zamanlı olarak Mutlu'nun evine giden polis, Belediye Başkanı Süleyman Mutlu'nun eşi Mine Mutlu'yu da gözaltına aldı. İfadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen ve buradan Bucak Adliyesi'ne sevk edilen çift, ilk olarak Bucak Cumhuriyet Başsavcısı'na ifade verdi. Tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen Mutlu çiftinin geç saatlerde görülen duruşmasında Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu tutuklanırken, eşi Mine Mutlu da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'ADALETE GÜVENİYORUM'
Mutlu, karar sonrası güvenlik önlemleri eşliğinde Burdur Cezaevi'ne götürülürken kendisini bekleyenlere, "Alnımın akıyla görevimi yaptım. 15 Temmuz sonrası biz de sokaktaydık. Sonuna kadar da terörle mücadele ettik. Biz önce yüce Allah'a daha sonra da yüce Türk adaletine inanıyoruz. Gördük ki içimizde hainler var. Biz bu hainlere boyun eğmeyeceğiz. AK Parti'nin onursal kimliğini hiçbir zaman için yere düşürmeyeceğiz. Bu ülkenin AK Parti gibi değerli bir partisi var. Bu değerli partiye hep birlikte sahip çıkacağız. Allaha emanet olun" dedi.
BİZE ULAŞIN