8 final maçı var

Son sırada bulunan Antalyaspor’un hocası Çalımbay, devre arasındaki takviyeye kadar 8 final maçı oynayacaklarını söyledi. Kadro dışı olan 7 oyuncuya da af geldi

8 final maçı var
Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, takımın başında çıktığı Çaykur Rizespor ve Beşiktaş maçlarındaki oyunlarından memnun olduğunu dile getirerek, devre arasına kadar çok iyi gitmeleri gerektiğini söyledi. Çok zor maçlar oynayacaklarının altını çizen Çalımbay, "Yerli oyuncu sıkıntımız var. Geldiğimden beri sakat olan arkadaşlar var. Yekta Kurtuluş, Emre Güral ve Rıdvan Şimşek sakat. Bir türlü yararlanamadık. Burada bir sıkıntı var ama şu anda yapacak hiçbir şey yok. Devreye kadar bu kadromuzla iyi bir şekilde tamamlamamız gerekiyor. Oynayacağımız 8 tane final maçı var. Bu final maçlarından iyi neticelerle çıktıktan sonra devre arasında hiçbir korkum yok. Devre arasında hem takviyelerimizi yapacağız hem de çalışma yapacağımız zaman olacak" dedi.

KADRO DIŞILARA AF ÇIKTI
Çalımbay, ilk iki maçta 10'a yakın pozisyon bulmalarına karşın sadece bir gol attıklarını vurgulayarak, bunun da düzeltilmesi gerektiğini belirtti. Sezon başından beri kadro dışı olan Lamine Diarra, Abdel Diarra, Ahmet Aras, Can Arat, Kadir Bekmezci, Şahin Aygüneş ve Rais M'Bolhi'yi bu haftadan itibaren takıma geri aldığını açıklayan Çalımbay, bu oyuncuların yardımcılarıyla beraber çalışıp, belli bir seviyeye getirileceğini ve devre arasında onlardan yararlanıp yararlanamayacaklarına bakacaklarını ifade etti.

ŞENOL GÜNEŞ YANITI
Çalımbay, bu oyuncuları takıma katmakta yarar olduğunu düşündüğünü dile getirerek, "Bizim bir bütün olmamız gerektiğine inanıyorum. Antalyaspor'un hedefi, ligi iyi bir yerde bitirmek. Onun için şu andaki kısıtlı kadroyla gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz" yorumunu yaptı. Çalımbay, gazetecilerin, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, maç sonu kendisiyle ilgili yaptığı açıklamayla ilgili sorusu üzerine, "Şenol hocayla polemiğe girmek istemiyorum" yanıtını verdi.

ENGELLENİYORUZ
Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emin Altıner, düzenlediği basın toplantısında hakemlere yüklendi. Sezon başından bugüne yaşadıkları hakem hataları karşısında, 'Hakem de insandır, hata yapabilir' düşüncesiyle hep sustuklarını söyleyen Altıner, "Oynadığımız 8 maçın 6'sında hakem hataları nedeniyle mağdur olduk. Osmanlıspor, Konyaspor, Karabükspor, Akhisar, Galatasaray ve son Beşiktaş maçlarında yaşanan pozisyonların 3 tanesi doğru olsa, şu anda puan cetvelindeki yerimiz çok farklı olurdu" değerlendirmesinde bulundu. Altıner, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in 'Bizim Rıza' ifadesine de değinerek, "Sürçülisan etti diye düşünüyorum. 'Rıza hocam' diye konuşsa daha etik olurdu. 'Bizim Rıza bunu hep yapıyor' diye bahsetmesi çok manidar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN