Burdur’un bir bakanı var

Kendisini fahri hemşerisi olduğu Burdur’un milletvekili olarak gördüğünü söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, toplu açılış törenine katıldı

Burdur’un bir bakanı var
Antalya'da katıldığı bir dizi programın ardından helikopterle Burdur'a geçen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ilk olarak Burdur Valiliği'ni ziyaret etti. Eroğlu, Burdur'un fahri hemşerisi olduğunu hatırlatarak "Burdur'un 3 tane iktidar milletvekili var, bir tanesi de benim" diye konuştu. Toplu açılış ve temel atma törenine katılan Bakan Eroğlu, "Geçen sene geldiğimizde verdiğim müjde 59'a ulaşmıştı, bunların 46 tanesini 18 ay gibi kısa bir sürede tamamladık ve tutarı tam 303 milyon TL. Bu sefer de tam 50 tane müjde ile daha geldik. Bu müjdelerin toplam maliyeti ise 538 milyon TL. Burdur'daki bütün barajlar göletler, içme suyu tesisleri, dere ıslahının tamamı yapılacak" dedi. Bakan Eroğlu, "Bizden önce Burdur'da doğru dürüst baraj yokken, 11 tane dev barajı inşa ettik. 77 tane dere ıslahını yaptık. Burdur'un 2060 yılına kadar su meselesini çözeceğiz" dedi.

GÖLÜ BİZ KURTARIRIZ
Burdur Gölü'nün Bakanlıkça ele alınan bir unsur olduğuna vurgu yapan Bakan Eroğlu, "Merak etmeyin Burdur Gölü kurtulacaksa, biz kurtarırız, başka birisi değil. İş yapmak para ile oluyor, bilgi ile oluyor, tecrübe ile oluyor. O da bizde var Allah'ın izni ile" diye konuştu.

15 TEMMUZ SÖZÜ ALDI
Tefenni'DEKİ yatırımlar için butona basarak, çalışmaları başlatan Bakan Eroğlu, müteahhit firma yetkilisinden söz aldıktan sonra 15 Temmuz 2018 tarihi saat 15.15 için protokol imzalattı. Bakan Eroğlu diğer yatırımların da 31 Aralık 2019 tarihinde tamamlanacağını ifade etti.
BİZE ULAŞIN