Vahşi cinayete müebbet

Antalya’da 2013’te Boğaçayı kenarında balta ile öldürüldükten sonra tanınmaması için yakılan kapıcı Üzeyir Kaya’nın eşi ile yeğeni müebbet aldı

Vahşi cinayete müebbet
Antalya'da 2 Şubat 2013 tarihinde işlenen kapıcı Üzeyir Kaya (39) cinayetinde çifte müebbet hapis cezası çıktı. Kaya, Konyaaltı sahili Boğaçayı kenarında balta ile başına vurularak öldürüldükten sonra cesedi tanınmaması için benzinle yakılmıştı. Mahkeme, cinayeti işleyen yeğen Yahya Kaya (22) ile azmettiren kapıcının eşi Nezahat Kaya'yı (29) müebbet hapse mahkum etti.

YASAK AŞK YAŞANDI
Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar kapıcının eşi Nezahat Kaya, yeğeni Yahya Kaya ile avukatları ve yakınları katıldı. Duruşmanın başlamasının ardından Cumhuriyet Savcısı mütalaasını yenileyerek Nezahat Kaya ile yeğen arasında yaşanan yakınlaşma ile gayri meşru ilişkiye dikkat çekti. Savcı, ikilinin aşklarına engel olarak gördükleri Üzeyir Kaya'yı ortadan kaldırmak için plan yaptıklarını ve 2 Şubat 2013 tarihinde yeğen Yahya Kaya'nın içki içme bahanesi ile Üzeyir Kaya'ı Boğaçayı kenarında çalılık bir alana götürerek burada amcasının sarhoş olmasının ardından önceden hazırladığı balta ile öldürdüğünü ve ardından eve gelerek benzin kutusunu alıp cesedi yaktığının belirlendiğini söyledi. Savcı, bu nedenle cinayeti işleyen yeğen Yahya Kaya ve azmettiren yenge Nezahat Kaya'nın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteği talebini tekrarladı.

SANIKLAR ŞOKE OLDU
Mahkeme başkanı sanıklardan son sözlerini söylemelerini istedi. Yahya Kaya ve Nezahat Kaya "Takdir mahkemenin" diyerek sözlerini tamamladı. Son sözlerin ardından mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme her iki sanığa da Üzeyir Kaya'yı 'tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Sanıkların duruşmadaki iyi hali nedeniyle bu cezayı müebbet hapse çevirdi. Kararı öğrenen her iki sanık büyük şok yaşadı. Her iki sanığın yakınları ise gözyaşlarına boğuldu.
BİZE ULAŞIN