Muratpaşa’dan Kundu’da arsa satışı

Muratpaşa Belediyesi, Kemerağzı Kundu bölgesinde üzerinde gecekondu işgali bulunan 205 parseli ihaleye çıkartıyor. Büyüklükleri 300- 900 metrekare arasında değişen arsalar 70-250 bin lira arasında bir değerle satılacak. Parsellerin üzerinde işgalci konumunda gecekondu, bahçe ve az sayıda ticari alan yer alıyor.

31 EKİM VE 1 KASIM
İhaleler iki parça halinde gerçekleşecek. 31 Ekim'de gerçekleşecek ilk ihalede 102 taşınmaz, 1 Kasım'da ise 103 taşınmaz satışa sunulacak. İhaleler Demircikara Mahallesi'nde yer alan Değirmenönü Kültür ve Sanat Merkezi Salonu'nda encümen huzurunda gerçekleşecek. İhaleye katılmak isteyen vatandaşların geçici teminatlarını ihale günü saat 08.30'a kadar belediye veznesine yatırması gerekecek.

DUYURU YAPILMADI
İhale açık teklif usulüyle gerçekleşecek. İhaleye çıkacak arsalar arasında konutun yanı sıra ticari alan da yer alıyor. Daha önceki satışlarda herkesin duyması için çaba sarf eden ve ilanların yanı sıra gazetelerde haber olarak yayınlanmasına da çabalayan belediye, bu ihaleler için zorunlu ilanlar dışında duyuru yapmadı.

BİZE ULAŞIN