Yenikapı ruhu yurtdışına kaçtı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın partiler ve STK’larla buluşmasına CHP katılmadı. CHP’liler davete ‘yurtdışındayız’ cevabı verdi

Yenikapı ruhu yurtdışına kaçtı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın iş hayatı, ticaret, sanayi ve ekonominin yoğun olduğu büyük illerden başlayarak siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirdiği değerlendirme toplantılarının 5'incisi Antalya'da gerçekleşti. Akra Barut Otel'de gerçekleşen toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve siyasi parti temsilcileriyle bir araya geldi.

BAYKAL'I ARADI AMA
Bizzat Bakan tarafından davet edilmelerine rağmen CHP'den katılımın olmaması dikkat çekti. Bakan Müezzinoğlu, toplantıya katılan MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy'a teşekkür ederken, CHP'ye sitemde bulundu. CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı bizzat kendisinin aradığını vurgulayan Müezzinoğlu, "Toplantıya davet ettiğimiz CHP milletvekilleri farklı illerde veya yurtdışında oldukları bilgisini bize ilettiler. Sayın Deniz Baykal'ı aradığımda yurt dışında olacağını ifade ettiler" ifadesini kullandı.

ÇALIŞMA HAYATI ELE ALINDI
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ile MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy'un katıldığı toplantıya CHP'lilerin temsilci göndermemesi tepki çekti, "Yenikapı ruhuna ne oldu" dedirtti. Toplantıya ATSO, AESOB, ATB, TÜROFED,
AKTOB'un da aralarında bulunduğu Antalya ekonomi dünyasının temsilcileri de katıldı. Toplantıda Antalya çalışma hayatı, ticaret ve ekonomideki sıkıntılar masaya yatırıldı.

BİZE ULAŞIN