Böyle vahşet görülmedi

Düden Park’taki kedi evindeki kedilerden biri bıçaklanarak, biri suda boğularak, biri de yakılarak öldürülmüş halde bulundu

Böyle vahşet görülmedi
Antalya'nın Lara Bölgesi'nde her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Düden Şelalesi'nin denize döküldüğü noktada, belediyenin kurduğu Düden Park Kedievi'ne sabah yiyecek getiren hayvan severler vahşetle karşılaştı.

BOĞUP YAKMIŞLAR
Karşılaştığı manzarayı 'Tam anlamıyla vahşet' olarak niteleyen hayvan sever Ajda Babacan, "Siyah bir kediyi yakmışlar. Bir kediyi de boğmuşlar. Canlı canlı suya atılmış ve şi��miş. Bir tane daha kedi gördük, o da bıçaklanmış. Sanırım iki yerinden. Düden Park'ın hiçbir emniyeti, güvenliği yok. Belediyeden, yetkililerden destek bekliyoruz" dedi. Gündüz hayvan severlerin, çocukların parka gelerek kedilerle zaman geçirdiğini belirten Babacan, "Dün hiçbir şey yoktu ama bugün sabah geldiğimizde bambaşka manzarayla karşılaşıyoruz. Ölü kedileri bile yakmışlar" diye konuştu.

ÇÖZÜM BULUNAMIYOR
Parktaki kedileri sürekli besleyen Yana Kral ise son haftalarda karşılaştıkları manzaranın kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Kral, "Buna bir çözüm bulmak istiyoruz. Bir kedide kan lekesi var, bir tanesi su içine canlı bırakılmış ve boğulmuş, bir tanesini ateşe verip yakmışlar. Sadece iskelet ve ayakları kalmış. Bu tam bir vahşet" dedi.

BİZE ULAŞIN