Suç makineleri yakayı ele verdi

Suç makineleri yakayı ele verdi

Antalya'nın Alanya ilçesinde 11 Nisan 2016 tarihinde bir suçtan dolayı polis tarafından gözaltına alınan Ercan Y. (25), savcılıkta ifadesi alınması için adliyeye getirilmiş, sigara içme bahanesiyle dışarı çıkan zanlı, adliye karşısında kendisini bekleyen plakasız otomobille kaçarak izini kaybettirmişti.

POLİSE BIÇAKLA SALDIRDI
Önceki günü Tosmur Mahallesi'nde 07 US 250 plakalı motosikletle seyir halinde giden zanlı Ercan Y. (25), şüphe üzerine durdurulmak istendi. Ercan Y. ve arkasında yolcu olan arkadaşı Adil G. (26) kaçmaya başladı. Motosikleti bırakarak yaya olarak kaçarken polise bıçakla karşılık veren zanlı, açılan ateş sonucunda karnından aldığı tek kurşunla yaralandı. Yakalanan zanlı Ercan Y. tedavi altına alındı. Kullandığı motosiklet ise çalıntı çıktı.

İKİSİ DE SUÇ MAKİNASI ÇIKTI
Ercan Y'nin yapılan GBT sorgusunda 12 ayrı suç kaydı olduğu, çeşitli suçlardan kesinleşmiş 10 yıl hapis cezası olduğu tespit edilirken. Adil G'in ise çeşitli suçlardan 18 ayrı suç kaydı olduğu, kesinleşmiş 2 yıl hapis cezasıyla arandığı ortaya çıktı. Ercan Y, tedavisi tamamlandıktan sonra Adil G. ile birlikte cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN