Ali’nin midesinden 6 çivi 4 çatal çıktı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde oturan down sendromlu 23 yaşındaki Ali Güven’in midesinden ameliyatla 6 çivi ve 4 çatal çıkarıldı

Ali’nin midesinden 6 çivi 4 çatal çıktı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı şikayetleriyle hastaneye başvuran Down Sendromlu Ali Güven'in midesinde çok sayıda yabancı cisim görüldü. Antalya'ya sevk edilen Güven'in midesindeki 6 çivi ve 4 çatal, Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Murat İnan tarafından, 2 saat süren operasyonla çıkartıldı. İnan, toplu iğne ve para gibi küçük yabancı cisimlerin kendiliğinden atılabildiğini belirterek, "Ama bu büyüklükteki yabancı cisimler yemek borusu ile mide üst kısmında kaldığı için, yaşanan son olayda olduğu gibi ancak ameliyatla alabiliyoruz" dedi.

ÜÇ AY ÖNCE YUTMUŞ
Hastanın yuttuğu 6 çivinin daha eski tarihli olduğunu söyleyen Opr. Dr. Murat İnan, "Çivilerin yutulma zamanının üç ay olduğunu düşünüyorum. Çatallarla ilgili bir tahmin yapmam uygun değil. Eğer müdahale edip yabancı cisimleri çıkarmasaydık mideyi delip organ tahribine neden olacaktı" diye konuşytu.

BİZE ULAŞIN