Muhtarlardan ‘doğal’ isyan

Muratpaşa ilçesinde 2017 yılında geleceği söylenen doğalgazın 2018 yatırım programına alınmasına isyan eden 5 mahallenin muhtarı ortak açıklama yaptı

Muhtarlardan ‘doğal’ isyan
Antalya'da doğalgazla buluşan mahalle sayısı hızla artarken, hala doğalgaz bağlanmayan mahallerde ise isyan var. Muratpaşa ilçesine bağlı Muratpaşa Mahallesi'nde doğalgaz bağlanmayan 5 mahallenin muhtarı, bir basın açıklaması yaptı. Sedir, Cumhuriyet, Dutlubahçe, Konuksever, Etiler, Muratpaşa, Üçgen, Kızılsaray ve Kızılarık'a doğalgazın ulaşamadığını anlatan Dutlubahçe Mahalle Muhtarı Zeki İmirgi, doğalgaz dağıtımı yapan Enerya şirketini suçladı.

2018 PROGRAMINA ALINDI
Geçen yıl şirket yetkililerinin Muratpaşa'da son kalan mahallelere de 2017 yılında doğalgazın bağlanacağı açıklaması yaptığını hatırlatan İmirgi, "Şimdi öğrenmiş bulunuyoruz ki, 9 mahalle 2018 yatırım programına alınmış" dedi. Etiler Muhtarı Mehmet Öztürk ise Kepez'de doğalgazsız mahalle kalmadığını hatırlatarak, "Eskiden oraya varoş denirdi. Artık biz varoş olduk" dedi. Sedir Mahalle Muhtarı Hasan Kahraman da "Özellikle lüks sitelerin olduğu mahallelere doğalgaz bağlandı. Biz sanırım şirket için küçük görünüyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN