Gülün rotası Amerika ve Afrika

Isparta’nın en büyük gül üreticileri kooperatifi GÜLBİRLİK’in Genel Müdürü Çelik, “İhracatta hedef olarak Afrika ve Amerika kıtalarını belirledik” dedi

Gülün rotası Amerika ve Afrika
Isparta'nın en büyük gül üreticileri kooperatifi olan Gül Gülyağı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (GÜLBİRLİK), bu yıl ürünlerini Afrika ve Amerika kıtalarındaki ülkelere de satmayı hedefliyor. GÜLBİRLİK Genel Müdürü Hasan Çelik gülden çeşitli kozmetik ürünleri geliştirdiklerini hatırlatarak söz konusu ürünlerin pazarlanması için birlik çatısı altında Rosense markasını oluşturduklarını, 12 yılda markanın pazarını genişlettiklerini ifade etti.

HEDEFLERLE BÜYÜDÜK
2005 yılından bu yana yürüttükleri çalışmalarla yurt içindeki pazarlama ağını hemen hemen tamamladıklarını anlatan Çelik, "2016 yılı için kendimize yurt içi pazarlarda yüzde 20'lik bir büyüme hedefi koymuştuk, bu hedefin de üzerine çıktık. Avrupa'ya, Uzak Doğu ülkelerine önemli miktarda ihracat yapıyoruz. Pazarlama çalışmalarına paralel olarak kendimize seçtiğimiz bazı ülkeler ve bölgeler var. Afrika ve Amerika kıtalarında çalışma sürdürdüğümüz ülkeler var. 2017 yılı içinde Amerika ve Afrika'daki ülkelere ihracatımız başlayacak. Şu anda 12 ülkeye ihracat yapıyoruz, bu rakamı 20 ülkeye çıkarmayı planlıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN