Hakan ÇATAL: Antalya’nın Harlemi Kepez

Evet başlıktan anlaşılacağı gibi basketbolda Kepez Belediyespor TB2L'de 550 bine yaklaşan nüfusu başarıyla temsil ediyor. Aslında birçok branş var ve branşların altı da spor tesisleri ile dolu. Yani Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ilçeye spor tesisleri kazandırmaya da devam ediyor. Yolda birkaç proje var; kuşlar söyledi. Kazanan Antalya olsun.
Kepez, Antalya'yı üst liglerde daha önce temsil etmişti bildiğiniz gibi. Şimdi rota yine üst lig. Ama bir algı eksikliği oluşturulmaya çalışılıyor Kepez üzerinde.
Bence Kepez her konuda iddialı.
Hedef TBL. Bunu sonuna kadar kovalayacaktır.
Kimse kamuoyuna bu algıyı oluşturmaya çalışmasın. Tam aksine 'Antalya 2 takımıyla yukarıya çıkar ve bunu da kaldırır' algısını oturtmaya çalışalım.
Spor yapanlar bilir. Her zaman çok para kazanmaz, genellikle ruh kazanır.
Ama sonunda dedik ya kazanan marka şehrimiz Antalya olsun.
Futbolda, Antalyaspor ve Alanyaspor nasıl kaldırıyorsa, basketbol kadın ve erkek branşlarını da kaldırır.
Buna inanın.
Antalya, dünya şehridir. Büyük düşünmek lazım. Bu şehirde sporla ve spor kampları ile ilgili dönen paraları duysanız dudaklarınız çat diye uçuklar.
Bu yüzden marka şehre vizyon getirecek takımların önünü tıkamayalım.
Antalya'ya gelen herkes Antalya'ya bayılır bilirsiniz ve 'Keşke bu cennet köşede ben de yaşasam' ya da 'En azından bir evim olsun' der emeklilikte. Ama bir tek Antalya'ya gelen hakemler aynı fikirde değil herhalde. Yada sevmeyenler federasyon tarafından özel seçiliyor (artık bu şaka).
Antalya'ya vur abalıya yapıyorlar, biz yaptık oldu diyorlar. Sanki bu şehrin sahibi lobisi yok. Antalya uyan!
Takımlarına sahip çık centilmenlik çerçevesinde.
Geçtiğimiz hafta hem Antalyaspor hem de Kepez Belediyespor için kötü geçti. Antalyaspor grubunda ilk mağlubiyetini aldı ve yenilgisiz takım kalmadı TB2L'de.
Kepez Belediyespor ise lider Balıkesir Karesi'yi elinden son saniyelerde kaçırdı.
Antalya şahit. Yenilginin ağlaması, mazereti olmaz ama maçın gözlemcisi Balıkesir'den gelince ve buna maçın hakem triosunun beceriksizliği de eklenince maçı son saniyede kaybeden Kepez'e ne diyelim. Antalyalı olan teknik komiser arkadaşlar ne düşünüyorlar merak ediyorum doğrusu.
Hani hep derler ya spor insanları 'Önümüze bakıyoruz.' Biz de bakalım önümüze, sonu hayır olur inşallah. Ama unutulmasın;
SİYASİLER SEÇİMİN KAYBEDİLİP
KAZANILACAĞINA ANTALYA'DAN
KARAR VERİRLERMİŞ.
Yani Antalya öyle kolay lokma değildir, bu da böyle biline.
Hayatınıza spor katın, bekleyin görün etkilerini, hoşçakalın.
BİZE ULAŞIN