EMITT’e Batı Akdeniz vizyonu damga vurdu

Bu yıl 21’nci kez düzenlenen Doğu Akeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’e Batı Akdeniz’deki belediyeler çıkarma yaptı. Belediyeler bölgelerini tanıtmak için yarıştı

EMITT’e Batı Akdeniz vizyonu damga vurdu
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) başladı. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan ve dünyanın en büyük 5 fuarı arasında gösterilen EMITT, 80 ülkeden 5 bin firma ve markayı aynı adreste buluşturdu. Pazar akşamına kadar sürecek fuarı, 60 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Geçen sezon yaşadığı sıkıntıyı iç turizmin desteğiyle ağır yara almadan atlatan Batı Akdeniz bölgesi de EMITT'e adeta çıkarma yaptı. Antalya'dan Muratpaşa, Konyaaltı, Kemer ve Döşemealtı ile Muğla'dan Fethiye Belediyesi fuarda bölgelerini en iyi şekilde tanıttı.

KONYAALTI İLGİ GÖRDÜ
Antalya'nın parlayan yıldızı Konyaaltı, fuarda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) tarafından tanıtılıyor. BATAB ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, fuarın ilk gününde Konyaaltı standının büyük ilgi gördüğünü söyledi. Konyaaltı'nın güzelliklerini anlattıklarını belirten Böcek, "Yazkış turizm seçenekleri ile sektöre önemli alternatifler sunuyoruz" dedi.

SANATÇI AKINI YAŞANDI
Fethiye'nin turizm güzelliklerinin taşındığı EMITT'te farklı yöresel ürünler görücüye çıkarken, standa gelen misafirlere turunç reçelleri dağıtıldı. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın ev sahipliği yaptığı fuarda sanatçılar Ali Şan, Nur Ertürk, Hasan Yılmaz Fethiye standını ziyaret etti. Standda yapılan yamaç paraşütü tanıtımı da büyük ilgi gördü.

KEMER SES GETİRDİ
EMITT'te kurulan ve ilçenin tarihi, turistik ve kültürel değerlerin tanıtıldığı Kemer standı ses getirdi. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ilçenin tanıtımı için EMITT'teki yerini aldı. Başkan Gül acenteleri tek tek ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu. Kemer standı sanatçıların da akınına uğradı. Ali Şan 'visitkemer' yazısıyla gazetecilere poz verdi. Başkan Gül, bu yıl iç pazarda yüzde 30 artış beklediklerini bildirdi.

KALEİÇİ ZAMANI
Muratpaşa Belediyesi EMİTT'e 'Kaleiçi' konseptiyle katıldı. Muratpaşa, tarihi Üçkapılar, Yivli Minare ve Kaleiçi konağı minyatürleriyle fuarda yer alırken ziyaretçilerle tek tek ilgilenen Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Herkesi bir tarih müzesi olan Kaleiçi'ni gezmeye davet ediyorum" dedi. Fuarda farklı dillerde hazırlanmış 10 bin Kaleiçi broşürü, 5 bin Kaleiçi temalı çanta dağıtıldı.

DÖŞEMEALTI HALISI
Döşemealtı Belediyesi, ikinci kez katıldığı fuarda ilçenin tarihi, turistik ve kültürel değerleri arasında yer alan Döşemealtı halısını tanıtma fırsatı buldu. Standda konukları ağırlayan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ilçeyi her platformda tanıtmak için çalıştıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN