FETÖ gerçeğini 20 yıl sonra anlamış

FETÖ davasının iddianamesinde ifadesine yer verilen işadamı R.Y, örgütün gerçek yüzünü 20 yıl sonra fark ettiğini savundu

Antalya'daki FETÖ davasının iddianamesinde ifadesine yer verilen iş adamı R.Y, örgütün gerçek yüzünü 20 yıl sonra fark ettiğini savunarak, dini duygularını istismar ettiği gerekçesiyle örgütün elebaşı Fetullah Gülen'den şikayetçi oldu.

ÖRGÜTE GİRİŞİNİ ANLATTI
Fetullah Gülen'in bir, örgütün Antalya imamı olduğu iddia edilen avukat Hasan Tarık Şen'in ise iki numaralı sanık olduğu davanın iddianamesinde, 50 müşteki arasında bulunan iş adamı R.Y'nin ifadesi de yer aldı. İfadesinde uzun yıllar Almanya'da çalıştıktan sonra Antalya'ya yerleştiğini belirten R.Y, burada örgütün il sorumlusu olduğunu sonradan öğrendiği Mustafa Yeşil ile tanıştığını ve bir süre sonra örgütün düzenlediği toplantılara katıldığını bildirdi. R.Y, 20 yıl boyunca du¨zenlenen tu¨m toplantıların Rasanet Vakfının çalışanları tarafından organize edildiğini anlattı.

2 MİLYON 400 BİN TL VERMİŞ
İzmir'deki Yamanlar Koleji'nde Fetullah Gülen'in sohbetine katıldığını belirten R.Y, 1994-2015 arasında geçen su¨re içinde 2 milyon 400 bin lira yardımda bulunduğunu söyledi.

BAĞIŞLAR İSRAİL VE AMERİKA'YA
İşadamı, 2010 yılında kendisine ait bir binayı da yaklaşık 1 milyon lira harcayarak örgüte yakınlığıyla bilinen bir koleje kiraladığını, yaptığı harcamanın örgüte zekat olarak kabul edildiğini kaydetti. R.Y, ifadesinde, "Özellikle 17 ve 25 Aralık operasyonlarından sonra öğrendim ki; zekat olarak verdiğim bu paralar İsrail ve Amerika yararına kullanılmış" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN