Güçlü bir Türkiye için

‘Güçlü bir Türkiye için evet’ kampanyasına Antalyalılar sahip çıktı. Finike’den paylaşılan portakallı mesaj sosyal medya gündemine oturdu

Güçlü bir Türkiye için

Anayasa referandumu öncesi sosyal medyada başlatılan "Güçlü bir Türkiye için evet" kampanyasına Antalyalılar sahip çıktı. Antalya'dan paylaşılan bir mesaj sosyal medyada adeta fenomen oldu. Finike'de portakal dolu kasalarla oluşturulan "Evet" yazısı sosyal medya kullanıcılarından büyük ilgi gördü.

DESTEKLER ÇIĞ GİBİ
Birçok sosyal medya kullanıcısı bu mesajı, "En tatlı slogan", "En renkli evet" etiketleriyle paylaştı. Fotoğraf kısa sürede yüzlerce kez paylaşıldı. Siyasi kesimlerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden de kampanyaya destek çığ gibi büyüdü. Dernek ve vakıf temsilcilerinden kurum yöneticilerine, yerel yöneticilerden siyaset kesimine kadar birçok isim, "Ben de varım", "Kararım evet" dedi. Bir anda gündeme oturan kampanyaya kurum ve kuruluş yöneticileri de sessiz kalmadı Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Antalya Başmüdürü Osman Serdar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan gibi birçok idareci "Güçlü bir Türkiye için evet" dedi.

SİYASET HAREKETLİ
Siyaset cephesi de hareketlendi. AK Parti mahalle ziyaretlerine başladı. Kadın kolları başta olmak üzere, partililer seçmenleri evlerinde ziyaret ederek anayasa değişikliği ile ilgili bilgi verdi ve destek istedi. Milletvekilleri de ilçelerde çalışmalar yaparak anayasa değişikliği ve Başkanlık sisteminin ülke için önemini anlattı.

BİZE ULAŞIN