Vali’den spor salonu talimatı

Antalya Valisi Karaloğlu, okul spor salonlarının öğrencilerin olmadığı saatlerde mahalledeki gençlere açılması için müdürlere talimat verdi

Vali’den spor salonu talimatı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Aksu ilçesinde kamu kurumlarının yöneticileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de toplantıya katıldı. Aksu Kaymakamı Aydın Ergün'den ilçe hakkında brifing alan Karaloğlu, yöneticilere soru sorarak bilgi aldı. Münir Karaloğlu, ilçenin sorunlarını masaya yatırarak çözüm bulmak için toplandıklarını söyledi. Kaymakam Aydın Ergün'ün ilçede spor salonlarının yetersiz olduğunu belirtmesi üzerine Karaloğlu, "Okul spor salonları sadece okulların değil bulundukları mahallenin spor salonlarıdır. 'Okullar Hayat Olsun' projemiz vardı. Bunun amacı okul binaları ve spor salonlarını halkın kullanması içindi. Okullar öğrencinin olmadığı durumlarda halkın kullanımına açık olacak. Salonlar zaten gençlerindir. Hiçbir okul müdürü salonu saat 5'te kapatıp evine gidemez. Son talimatım olsun, spor salonları halkın kullanımına açık tutulacak" dedi.

PROJE FETÖ'YE TAKILDI
Vali Münir Karaloğlu, sera atıklarını atacak yer bulamadığını belirten bir muhtara, "Kurşunlu Şelalesi'nin yakınına çöpü sakın depolamayın. Sera atıklarını katı atık bertaraf sistemiyle çözülmesi gerekiyor. Kumluca'da bu sera atıkları için tesis yapıyorduk, ancak FETÖ'ye takıldı, yarım kaldı" diye konuştu.

GEÇMİŞ OLSUN MUHTAR
Barbaros Mahalle Muhtarı Ramazan Altın ise mahallelerinin Perge Antik Kenti'ne yakın olduğu için sit alanında kaldığını söyledi. Muhtar Altın'ın, "Hiçbir inşaat yapamıyoruz. Oğlanı evereceğiz ev yaptırmıyorlar" serzenişine Vali Karaloğlu, "Sit alanları sıkıntılıdır. Sana geçmiş olsun muhtar" dedi.

BİZE ULAŞIN