Afad can kurtardı

Anneleri trafik kazasında ölen 9 köpek yavrusu, Afad adı verilen köpeğin kendi yavruları ile birlikte emzirilmesiyle hayatta kaldı

Afad can kurtardı
Antalya'nın Kepez ilçesinde terk edilmiş bir evde bulunan ve annelerinin öldüğü belirlenen 9 köpek yavrusu, Afad isimli başka bir köpek tarafından emziriliyor. Antalya Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (ASKODER) kurucularından Mehmet ve Müjgan Orhan çifti, Kepez ilçesi Santral Mahallesi'nde terk edilmiş bir evde 9 yavru köpek buldu. Mahalledeki vatandaşlardan, köpeklerin annesinin bir otomobilin çarpması sonucu öldüğünü öğrenen Orhan çifti, bir haftalık yavruları derneğin 'Kedi köyü'ne getirdi.

YENİ ANNELERİ AFAD OLDU
Köyün yeni sakinlerine, 3 yavrusu bulunan Afad isimli köpek annelik yapmaya başladı. ASKODER Başkanı Mehmet Orhan, Afad'ın yavruları ile anneleri ölen yavruları birbirine sürerek kokularını karıştırdıklarını belirterek "Sonrasında uzun uğraşlar sonuç verdi ve Afad yavruları emzirmeye başladı. Emzirdiği dakika o köpeklerin hayatının kurtulduğunu anladım" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN