15 Temmuz Şehitleri Salonu’nda yargılama

15 Temmuz Şehitleri Salonu’nda yargılama
FETÖ soruşturması kapsamında 29'u tutuklu 2'si adli kontrollü ve 2'si firari toplam 33 sanığı bulunan Aktifsen Eğitim Sendikası davası Antalya 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Sanıkların çokluğu nedeniyle Antalya Adliyesi'nin 6'ncı katında bulunan '15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Konferans Salonu'nda görülen duruşmada 31 sanık ile avukatları ve yakınları hazır bulundu.

KİMSE İNANMADI
İfade veren ve Bylock kullandığı tespit edilen 18 tutuklu Aktifsen üyesi öğretmenin tamamı öğrencilerini suçladı. Mahkeme heyetinin, "Bu telefon senin üzerine kayıtlı ve Bylock kullandığınız belirlenmiş" demesi üzerine 18 sanığın tamamı, "Benim bu Bylock hakkında bilgim yok. Telefonu bazen öğrencilerimize veriyorduk, onlar ailelerini aramak için kullanıyordu. Onlar Bylock'u kullanmış olabilir" diye savunma yaptı. Bu savunma salonda izleyici bölümünde bulunan sanık yakınlarını bile güldürdü. Sadece 15 Temmuz gecesi darbe yapmaya kalkışanları suçlayan sanıklar Bank Asya'daki hesap hareketlerinin de yasal olduğunu iddia etti.

16 KİŞİ TUTUKLANDI
Öte yandan Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri tarafından FETÖ soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen ve örgütün kriptolu mesajlaşma sistemi Bylock kullanıcısı 2'si kadın 8 kişiden 7'si tutuklandı. Bir kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN