İşçiler geri dönemiyor

Seydikemer’den çalışmak amacıyla Suudi Arabistan’a giden üç işçiden biri elektrik akımına kapılıp öldü, ikisi geri dönemiyor. Bir yıldır evine dönemeyen işçilerin aileleri perişan halde

İşçiler geri dönemiyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesinden çalışmak için Suudi Arabistan'a giden 3 işçiden biri öldü, diğer ikisi ise 1 yıldır memleketlerine dönemiyor. Çaykenarı Mahallesi'nde yaşayan inşaat işçisi Ramazan Koç, Ramazan Başkara ve İlyas Dargın, Türk inşaat firması aracılığıyla Suudi Arabistan'ın Cidde şehrine gitmiş, Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin tadilatında çalışmaya başlamıştı.

ÇOCUKLARIYLA KALDI
İşçilerden evli ve 2 çocuk babası İlyas Dargın, 28 Mayıs 2015'te elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Ülke polisi Ramazan Koç ve Ramazan Başkara'nın ifadelerini aldıktan sonra pasaportlarına el koyarak serbest bıraktı. İki işçi bir yıldır Türkiye'ye dönemiyor. Ramazan Koç'un eşi Zeynep Koç, oğulları 15 yaşındaki Oğuzhan, 13 yaşındaki Olcay ve 12 yaşındaki Emirhan ile birlikte eşinin eve döneceği günü bekliyor. Epilepsi hastalığı nedeniyle yatağa mahkum olan Olcay'ı mamayla besleyen talihsiz anne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek yardım istedi.

İŞÇİLER DÖNMEK İSTİYOR
Bilgisayar ile görüntülü görüşmesinde, şirketin İlyas Dargın'ın ailesine tazminat ödememek için üzerlerine suç attığını iddia eden işçilerse, evlerine geri dönmek istediklerini anlatırken gözyaşına boğuldu. Ramazan Koç "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yalvarıyorum. Artık Türkiye'ye dönmek istiyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN