Ukrayna hamlesi yüz güldürdü

MATSO Başkanı Boztaş, Türkiye-Ukrayna arasında pasaportsuz seyahat uygulamasının turizme büyük katkı sağlayacağını söyledi

Ukrayna hamlesi yüz güldürdü

Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ukraynalı mevkidaşı Pavlo Klimkin arasında imzalanan ve Türkiye ile Ukrayna arasında pasaportsuz seyahat uygulaması nedeniyle bir açıklama yapan Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, anlaşmanın turizme büyük katkı sağlayacağını söyledi. Boztaş, protokolle birlikte hayata geçecek olan uygulamanın Türkiye'ye tatile gelen Ukraynalıların sayısında ciddi oranda artış sağlayacağını vurguladı.

1 MİLYON BEKLENTİSİ
Başkan Boztaş, "Bu anlaşma ile Ukrayna vatandaşları ülkemize pasaportsuz olarak tatile gelebilecek. Ülkemize gelen turist sayılarında ciddi oranda azalma yaşanmasına rağmen geçen yıl ülkemize gelen Ukraynalı turist sayısında ciddi artış yaşanmıştı. Bu anlaşmanın ardından ülkemize gelen Ukraynalı turist sayısının 1.5 milyon, bölgemize gelen Ukraynalı turist sayısının ise 1 milyonu bulmasını bekliyoruz" diye konuştu. Başkan Boztaş, benzer çalışmaların diğer ülkelerle de yapılamasını beklediklerini kaydetti.

BİZE ULAŞIN