Mutfakta Urfa-Konya buluşması

Kaburga dolması ve ayvalı kebap gibi Şanlıurfa mutfağının güzide örneklerinin sunulduğu Avşar Sofrası, şimdi de Konya mutfağını menüsüne dahil etti

Mutfakta Urfa-Konya buluşması
Kaburga dolması ve ayvalı kebap gibi Şanlıurfa mutfağının zengin çeşitleriyle Antalyalıları buluşturan Avşar Sofrası, etliekmeği ile meşhur Konya mutfağını menüye dahil etti. Metrelik etliekmek, bamya çorbası ve arabaşı çorbası gibi Konya mutfağının güzide örneklerini Antalya ile tanıştıran Kadir Özen'i kadrosuna kazandıran Avşar Sofrası, Konya mutfağı alanında iddialı.

ASLINA UYGUN
Tirit ve tandır kebabını da menüye eklemeye hazırlandıklarını anlatan Kadir Özen, "Restoranımızda misafirlerimiz Şanlıurfa ve Konya'nın lezzetleriyle buluşuyor. Yöresel lezzetleri, aslına uygun şekilde ve yöresel malzemeler kullanarak yapıyoruz" diye konuştu. Menüye etli ekmeğin eklenmesiyle fırının da yeniden yapıldığını anlatan Kadir Özen, "Konya'dan bir usta gelerek fırını yaptı. Antalya etli ekmeğin metrelik sunumunu beğendi. Biz de aslına uygun olarak hazırlamaya devam ediyoruz" dedi.

ÖZEL GÜNLERDE İDDİALI
Toplam 120 kişilik kapalı alana sahip olan restoran, 150 kişiye hizmet verebilen salonuyla özel günler için de iddialı. Yeşilyurt Mahallesi, kapalı araba pazarı yanında yer alan restoran, yaz döneminde bahçenin de devreye girmesiyle kır düğünü ve kına gecesi dahil olmak üzere etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazır.
BİZE ULAŞIN