Eski Türkiye’ye dönmemek için evet

Eski Türkiye’ye dönmemek için evet
SABAH Akdeniz, yaklaşan referandum öncesi vatandaşın nabzını tutmaya devam ediyor. Özellikle koalisyon süreçlerini yaşamış olan yaş grubunun ortak tepkisi, "Eski günlere dönmemek için evet" olurken, daha genç kuşak ise Türkiye'nin son 15 yılda yaşadığı büyük gelişim ve değişimin devamı için evet diyeceğini söylüyor.

Adnan Uğurlu (Korkuteli Belediyesi eski Başkanı)
Eski bir yerel yönetici olarak şunu diyebilirim ki Türkiye'nin yaşadığı büyük gelişimden ne yazık ki bürokrasi nasibini almadı. Aynı hantal özelliklerini sürdürüyor. Görevdeyken ilçemize rüzgar enerjisi santrali kuralım dedik. Ama yoğun bir bürokratik dirençle karşılaştık ki vazgeçtik. Hayallerin gerçek olduğu, bürokratik engellerin son bulduğu bir Türkiye için evet diyorum.

Muharrem Karatekeli (Süt üreticisi)
Ben 2007 yılına kadar, aydın diye adlandırılan kesimin söylemlerine inanıyordum. Ama daha sonra gördüm ki o kesim sadece kendi çıkarlarını düşünüyor. Ve o çıkarlar için farklı bir Türkiye gösteriyorlar. Türkiye'de sadece o beyaz Türkleri değil de tüm kesimleri kucaklayan bir devlet var artık. Ayrımların olmadığı bir Türkiye'nin devamı için evet.

Özlem Nur Ayyıldız (Öğretmen)
Türkiye son yıllarda eğitimde büyük bir gelişim yaşadı. Ben de mesleğe yeni başlamış bir öğretmen olarak bu konuyu çok önemsiyorum. Eğitimde reformların devam etmesi için, eğitimde engellerin kalkması için, eğitimin daha iyi seviyelere gelmesi için evet diyorum.
BİZE ULAŞIN