Gurbette turizm birlikteliği

Türkiye ve Avrupa’da faaliyet gösteren turizmciler ilk kez Almanya’da bir araya geldi. Organizasyon, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı ‘Komşunu da al gel’ kampanyasına destek verme kararı aldı

Gurbette turizm birlikteliği
Türkiye ve Avrupa'da faaliyet gösteren turizmciler, Türk turizmi için Türk Acenteciler Birliği'nin (COOP TRR) organize ettiği toplantı ve workshopta bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlatılan 'Komşunu da al gel' kampanyasına da destek verecek organizasyon Türkiye turizmini Avrupa pazarında daha yukarıya taşımayı amaçlıyor. Almanya, Belçika ve Hollanda'daki 500 Türk seyahat acentesini çatısı altında toplayan COOP TRR, ilk toplantısını Almanya'nın Essen şehrinde gerçekleştirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Otelciler Federasyonu'nun (TÜROFED) desteklediği toplantı ve workshop organizasyonunda Avrupa'daki önemli tur operatörleri ve Türk acenteciler, Türkiye'den gelen otelciler ile bir araya geldi.

HERKES UMUTLU
Toplantının açılışında konuşan COOP TRR yöneticileri Fatih Şenel ve Cumhur Sefer, Avrupa'da yaklaşık 3 bin Türk acentenin bulunduğunu belirterek, "Türklerin Avrupa'daki gücünü hissettirmek istiyoruz" dedi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Onur Gözet ise, "Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde başlatılan kampanya, yurt dışındaki vatandaşlarımızın Türkiye'ye daha fazla gelmesine katkı sağlayacak. COOP TRR ile bu konuda ve Alman dostlarımızın Türkiye talebini artırmak için yoğun bir şekilde çalışacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN